Kedimin Dış Paraziti Tam Pirelenmesi Mümkün Mü?

Jellybean

Kedim 5 aylık, tüm aşıları tam. Arada başını kaşıyor pireli kediler gibi. Gözlemledim sadece başını ve boynunu kaşıyor. pire olduğunu sanmıyorum ama şüphelendim

6 CEVAP

yasement

Olabilir onlar iddia ettikleri gibi 1-2 ay korumuyorlar

Zeytinlicorek

Dış paraziti varsa pireleneceğini sanmıyorum, benimki de kaşıyor öyle arada ama bir sorun yok :)

Heiter

Bence siz tüylerini gözlemeye çalışın. Yetişkin olan pireyi rahatça görürsünüz zaten. Tüy dibinde yürür.
Larva ve yumurta halini anlamak için de ıslak bir havlu/peçete değdirin tüylerine. Eğer kırmızı noktalar oluyorsa pirelenmiştir. Kedinizin banyoya erişimi varsa yerde kırmızı noktalar görebilirsiniz bu yüzden.

kedilimadam

Mama alerjisinden kaynaklı bir kaşınma da olabilir...

polo

evden asla çıkmayan kediler için ense damlası ne kadar sürede yapılmalı sizce yani bu pire evdede kendi kendine oluşuyormu

Jellybean

British shorthair olduğundan tüyleri çok ince ve sık. Böyle bi sorun olsa da fark edebileceğimizi sanmıyorum