Kedi Sahiplenmek İstiyorum Fakat Ailem İzin Vermiyor

I_sims_iz

Yavru 2-3 aylık bir kedi sahiplenmek istiyorum fakat ailem izin vermiyor tüy dökecek diyorlar her gün tarayacağım diyorum tuvaletinin kokusu var her gün değiştiririm diyorum ama yine olmaz diyorlar evde 2 tane muhabbet kuşum 1 tane sultan papağan var sorun yaşar mıyım zaten aynı odada kalmalarına izin vermem ( tekir cins kedi ayrımım yok 2 side farketmez tekir veya cins ama ailem sokak kedilerine dokunmama dahi izin vermezler ) yardımcı olursanız sevinirim

21 CEVAP

I_sims_iz

Kediler hakkında oldukça bilgim var ayrıca kedi alırsak masraflarını da harçlıklarımla karşılaşabileceğimi düşünüyorum karşılayamazsam da ailem tabiki de yardımcı olur

I_sims_iz

Kediler hakkında oldukça bilgim var ayrıca kedi alırsak masraflarını da harçlıklarımla karşılaşabileceğimi düşünüyorum karşılayamazsam da ailem tabiki de yardımcı olur

Cennet29

Henüz çok miniksin :) hayvanlara ilgin cok hoş fakat hayvan bakmak büyük sorumluluk istiyor maddi manevi. Ayrıca bu kadar kuş olan evde kedi bakmak ekstra zor cünkü kedi başına buyruktur her odaya girmek ister kapalı kapıdan hoşlanmaz çoğu kedide kuşları pataklamak ister. Her kedide kendini taratmaz yani tüy sorunu her zmn olacak kimi zmn halıya kusacak kaka yapacak hasta olacak milyarlar ödenecek veterinere. Bunların hepsi büyük sorumluluk. Ne zmn kendi kazancın olursa ozaman sokaktan bi can sahiplenebilirsin.

I_sims_iz

Ben kedinin her sorumluluğunu üstlenmeyi kabullenirim tabiki bir kedinin bakımı kuşun bakımından daha zor annem hayvanları çok sevmesede babam asırı sever hayvanları sanırım babama çekmişim kardeşimde var oda hayvanları çok sever🙂 1 keresinde kedi almayı kabullenmişlerdi ama hevesimi kırıp vazgeçmislerdi 😞

I_sims_iz

2 sene sonra lgs ye gireceğim eğer lgs de 1. olabilirsen alabileceklerini söylüyorlar sanırım tek şansım bu 🙁

KimJeongguk

Tatlım kedi bakmak büyük sorumluluk. Hem kedisi hem kuşları olan biri olarak sana şunu söyleyebilirim. Kedi eve geldiği an kuşlar kafese hapis yaşamak zorunda kalıyorlar asla çıkartamıyorsun. Hele kuşlar size bağlı ve alışkınsa büyük depresyon, ve kıskançlık yaşayabilirler. Ayrıca kılı tüyü taramakla bitmiyor maalesef. Evin her yeri kıl tüy olacak bu bir gerçek ve ailene bunu böyle kabul ettirmelisin kedinin evinizde huzurlu ve iyi bir yaşam sürmesi için. İlerde oluşabilecek organ yetmezliklerinin, idrar problemlerinin vs. gibi sağlıksal sıkıntıların yaşanmaması için de kaliteli mama şart. Kaliteli mamalarda maalesef ülkemizde çok uçuk fiyatlarda. Aşısıdır, kısırlaştırmasıdır, mamasıdır, kumudur, kılıdır, tüyüdür bu sorumlulukların hepsi aslında senin değil annenin ve babanın omzuna binecek. Eğer ailen yapamayacaklarını düşünüyorlarsa, istemiyorlarsa zorlama ve zaman tanı. Belki bir gün önünüze kötü durumda bir kedi çıkacak ve ailen kıyamayıp eve almak isteyecek. Neyin nasıl olacağını bilemezsin kadere bırak. Eğer hiç olmazsa ilerde kendin birsürü sahiplenirsin. Üzme kendini. 🤍