Kedim Büyüdüğünde Renkleri Nasıl Olur

Asfer

Yeni bir kedi sahipleneceğim ve ilk kedim olacak o yüzden baya heyecanlıyım ve büyüdüğünde ne tür renklere sahip olacağını merak ediyorum, örnek gösterme şansınız olursa çok sevinirim

13 CEVAP

Cennet29

Sokaktan sahipsiz muhtaç bir can sahiplenseniz çok güzel olur :) sokak annesiz zavallı kaynıyor

Cennet29

Arkadaşınız umarım kedisini kısırlaştırır ve tekrar doğurtmaz ☺️ cünkü cins kediler rağbet gördüğü için sokak kedilerinin sahiplenme oranı cok düşüyor hiç şansları güzel bir yuvaları olmuyor ne yazık ki.

I_sims_iz

Bir kedi sahibi olmasamda kediler hakkında bilgim var cinsi scottish fold silver cinsine benziyor rengi büyüdüğünde beyaz gibi olur tabi hafifde açık gri olabilir

Venusss0

Blue tabby scottish fold gibi duruyor

Tuanaalsk

Benim kedim scottish bebeklik tüylerini döktükten sonra rengi biraz daha açıldı

aslihan_e

Kulakları düşük diye niye herkes scottish demiş anlamadım, bebekken hepsinin kulağı böyle. Anne-babası Scottishse bilmem. Ben bu yavrunun çok fazla renk değiştireceğini düşünmüyorum. Siyah kediler bazen gri doğarlar, onlar gibi uzun beyaz tüyleri dökülüp bir tık koyulaşabilir veya çok hafif açılma olabilir.

KimJeongguk

@aslihan_e

İki tür Scottish vardır; Straight ve Fold

Foldların kulakları kırıktır. Straightlerin ise dik.

Straightlere Scottish Straight denmesinin sebebi genlerinde Fold geni barındırmaları ama dik kulaklı bir kedi olarak doğmalarıdır.
Ben Fold değil Straight dedim dikkatinizi çekerim. Belki Fold olur belkide Straight bebekken pek belli olmuyor kulak durumları ama ben Straight yazdığım halde kulak durumunu emin olmamakla birlikte Foldluğa daha yakın buldum. Kesin konuşmuyorum bu durumda asla.

Asfer

Hocam annesi blue point beyaz renkli, baba da koyu british diye biliyorum

Asfer

Hocam arkadaşımın kedisi doğurdu, hepsini ücretsiz olarak sahiplendiriyor oradan alıyorum.

Asfer

Başka bir düşüncesi olan var mı arkadaşlar

Asfer

Teşekkürler herkese

KimJeongguk

Google'a Scottish Straight Blue Tabby yazın kediniz büyüyünce aynısı olacak.

KimJeongguk

Tabi sizinki bir tık daha koyusu olabilir Blue Tabby'nin.