Kedimde Bölgesel Dökülme

kiwikid

Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce kedimin ensesinde ve kulak arkasında dökülmeler olmuştu, veterinere götürdüm mantar veya pire olmadığını belki kullandığı mamadan kaynaklı olabileceğini söyleyerek şurup verdi fakat pek bi etkisi olmadı. Geçenlerde tekrar başladı yine veteriner tavsiyesi ile travazol ve fucicort kremi karıştırıp sürdüm yaklaşık 8 gün. yoğun kızarıklığı geçti ama hala devam ediyor farklı yerlerde dökülmeler başlıyor. kremlerin biri kortizonlu olduğu için çok fazla kullanmak istemiyorum.

ne yapacağımı şaşırdım daha önce böyle bir şeyi tecrübe eden varsa yardımcı olabilir mi

9 CEVAP

targof

bizimkide böyle başladı götürdüm mantar dedi travazol kullandım bende bi 15 -20 günde geçti

targof

bizimkide böyle başladı götürdüm mantar dedi travazol kullandım bende bi 15 -20 günde geçti

Patilicns

Mantar bu

kiwikid

mantar olsa diğer kedilerime de bulaşmaz mıydı bu süreçte veya bize? evde iki tane daha kedim var

beguss

bizimkinde de vardı aynısı mantar olduğunu öğrendik. Mantar çeşidine göre de iyileşme süresi değişiyor. Bizimki aylarca sürmüştü daha yeni yeni geçiyor. Veterinerde örnek aldırıp mantar mı diye baktırın bence

PofudukLeo

Mantar gibi duruyor tabi doğru teşhis veteriner hekim tarafından ışıkla bakılarak konacaktır. Bizimde bu şekilde başladı. Bize hemen bulaşma olmamıştı o yüzden bulaşma yok diye risk almayın diğer canlarada geçerse hem sizin hem onlar için durum daha zor olacaktır.

kiwikid

valla yaklaşık 2 ay önce veterinere götürdümde mantar değil bu demişlerdi. ışıkla bakmışlardı yalnızca. dediğim gibi diğer iki kedimde böyle bir şey yok.

Nazktly

Benim köpeğimde vardı Dr animal solüsyonu var yeşil dökülme olan yere sabah akşam sıkın tüylenme oluyor ve tüyler çıkıyor mucize bir solüsyon yaradan tutun her şeye iyi geliyor bizim vet söylemişti

kiwikid

onu da kullandım, hala günlük gözlerini silerken de kullanıyorum fakat dökülen yerlere yardımcı olmadı maalesef :'(