Yeni Evde İlk Gün

Sehermemis

Arkadaşlar merhaba.
Kendim düğün sürecindeyim ve bugün 2 kedimi ilk kez eşyaları ile birlikte kendi evime getirdim.
Ama yarın kına ve pazar günü düğünüm olması sebebiyle yalnız kalacaklar.
Akşamları eşim gelip yanlarında kalacak, gelip gidecez ama evi yabancılıyolar ( köpek gibi nefes alıyolar).
Bi problem bi sorun olur mu?
Bu durumu yaşayan varmı

4 CEVAP

Emirrckr

Merhabalar,
İki kedi oldukları için alışmaları muhtemelen daha hızlı olacaktır.
Nefes nefese kalmaları,stresten kaynaklı olsa gerek artı birde sıcak ekleniyor bugünlerde.

Sehermemis

Akşama kadar yalnız olacaklar evde.
Bişi olur diye korkuyorum.

Emirrckr

Yok endişe etmeyin,
Dediğim gibi ev boşken ve hareket yokken daha rahat keşfederler,
Akşam zaten eşiniz eve gideceği için kontrol eder,mamalarını sularını vs.tazeler.
Vakti olursa biraz oyun da oynatırsa iyi olur.
İlk günler bir tık böyle geçecektir,en ufak bir seste saklanma,kaçma eğilimi olabilir,bunlar da normaldir.

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle hayırlı olsun, bir ömür mutlu olun. :)

Yeni evinizdeki tüm eşyalar tamamen yeni mi bilmiyorum ama eğer öyleyse size tavsiyem, eski evinizden kedinizin alışık olduğu ufak tefek eşyalar da getirmeniz. Özellikle civarlarında en çok vakit geçirdikleri eşyalardan olursa daha iyi olur. Böylece yeni evde tanıdık bir kokuya rastlayacaklarından kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

Bol patili günler dilerim. :)