Sıcaktan Olabilir Mi

Willy-Wonka

Merhabalar malum havalar inanılmaz sıcak ve benim üstten açılan minik camlarımda sinek teli var bir tek normal camları açamıyorum ev de çok sıcak oluyor haliyle. Kedim gündüzleri çok halsiz hep uyuyor gözünü açamıyor. Mama yemeyi de çok aramıyor. Bugün mama yedikten sonra çok az köpük kustu. Acaba sıcak çarpmasından mıdır? Sizin kedileriniz de şu sıra böyle mi? Neler yapıyorsunuz cam açmak dışında?

7 CEVAP

fakirim bir şey yapamıyorum ya elimden bir şey gelmiyor klima vantilatör yoksa zor. tüm pencereleri yaptırdık sözde esiyor ama çok zor geçiriyorlar yazı. bir de hem şehir değişikliği yaptık okulum bitince hem çatı kattayız yatıyorlar tüm gün. şehir değiştiren kedim zaten mama alerjisi vardı ama bacak arkaları hafif yaralanıyordu şimdi patileri şişmeye başladı vs. 2 bin harcadık düzelmiyor işsizim elimden de bir şey gelmiyor üriner mama yiyo tavuklu mecbur tavuk alerjisi var falan delireceğim :') okyanus balıklı proplan üriner deneyeceğim bir de umarım biraz rahatlatır. sıcaktandır muhtemelen çünkü yaz gelince gündüz bir şey yememeye akşam olunca yemeye başlamıştı benimki tüm gün serin gelecek parke üstü arıyor. sularının üstünü soğuk suyla tamamlamak ve cereyan yapacak şekilde pencere açmak hariç hiçbir şey yapamıyorum. sıcaktandır çok muhtemelen :(

Hurmisimm

Veterinere danışın . Fakat ben mamadan şüphelendim . Havayla temas edince hele sıcak günlerde oksitleniyor tadı acıyor bayatliyor . Kediler de yemek istemiyor. Enerji değeri iyi olan ve küçük paketlerde bulunan mamaları almanızı oneririm . Gunes görmesin gölgede kalsın

Hurmisimm

Seçtiğiniz mamanın da hipoalerjenik özellikli olmasına dikkat edebilirsiniz

Hurmisimm

Yaz aylarında tavuklu mama önerilmez bu arada ben de yeni ogrendim

kedim sistit iki yıldır ilk olduğunda proplan okyanus balıklı urinary kullanmıştık sonra ne olduysa kliniklerden kalktı satılmadı bir süre. ardından tavuklu ürinerlerle devam ettik rc so hills cd alerjileri hariç memnundum da idrarındaki yangıyı bayağı düşürdü az da olsa hep yangı var ama maalesef öyle direkt mamayı bırakıp hipoalerjeniğe geçemiyorum sıfırlandığını görmeden :( ilk sahiplendiğimde de şehir değiştirmişti okuduğum şehre gelmişti yine şişmişti pati yastıkları ama çok kısa sürmüştü o zamanlar mama alerjisi yoktu yine yazdı. ama şimdi zaten alerjikken üstüne mevsim ve şehir değişikliği durmak bilmedi 2 aydır falan biri iniyor biri şişiyor. yani maması kumu çekapı bilmem nesi bi şekilde elimden geldiğince hallediyorum ama alerjik hayvan çok zor maddi manevi aşırı derecede zor bana da zor kendisine de zor. 5 yaşında ilerde allah korusun ama maalesef ki böbrek hastası olma ihtimali var şimdiden sdma değeri 13 renal takviye kullanıyor o zaman da böbrek özel mamaları tavuklu yine ondan yiyecek :( kedilerinize her şeyden verin yiyorlarsa mutlaka o yüzden 10 kiloda bir sürekli protein değişikliği yapın kademeli geçiş yaparak sağlığı yerindeyken. tavuk kuzu balık sığır hindi ne varsa yaşta da kuruda da yesinler. mamalarını da en serin en karanlık yerde mamaların ağızlarını bantlayarak saklıyorum cam kavanozlara ayırıyorum sürekli açmamak için. ama olmayınca olmuyor işte alerji büyük dert. cam açmak dışında bir de wanpy soğutup kaselere alıp su ekleyip veriyorum hem suyu içiyorlar hem wanpyyi yiyorlar.

Havalar çok sıcak ve malum bu canlar da çok bunalıyorlar. Pervane beni çarptığı için ona da belki dokunur diye kullanmıyorum. Ama onun yerine havluyu bir poşete koyup dondurucuya koyuyorum biraz beklettikten sonra çıkarıp yere seriyorum oğlum da gelip üstüne yatıyor ve çok hoşuna gidiyor. Birde çantalar için olan buz kutuları var ya onu da havluya sarıp veriyorum o da çok hoşuna gidiyor ve oynuyor onla

Willy-Wonka

Mama 1,5 senedir çok severek yediği bir mama