Kedime (6 Haftalıktan Biraz Büyük Herhalde Emin Değiliz) Ense Damlası Yaptıktan Sonra Gece Uyumadı

Luasun

Selam yavru kedime dün ense damlası yani pire damlası yaptırdık. Kedime kısaca Kitty diyem. Kitty'e ense damlası yaptırdıktan sonra kaşınmaya başladı (gayet normal çünkü ölü pireleri atıyo) kulaklarından 2 cm falan sonrasına (anlatamıyom of) ense damlasını damlattım kendini yalamaya kaşımaya başladı boynunda bir sürü ölü larva vardı. Yoğurt yedirdim zehirlenmesin diye çünkü evde yaptığımız için panikledim (normalde veterinerde yapılması gerekiyomuş yanlış yaptıysam zehirlenir falan ALLAH KORUSUN) geceleyin bir kere kontrol ettim ama uyumuyodu (çok fazla parantez koydum özür dilerim bu arada şuan biraz korkuyom birşey olursa çok ağlarım) yeni eve aldık eskiden bahçedeydi. komşuların çocuklarından biri az kalsın kediyi boğuyodu bizde eve aldık.

6 CEVAP

aslihan_e

Ağızdan salya gelme, kusma ya da ishal olursa veterinere götürebilirsiniz. Damla sadece dış parazit için mi etkili iç paraziti de öldürüyor mu? Öldürmüyorsa bir de iç parazit uygulaması yaptırmalısınız mutlaka. Pire olan kedide her zaman tenya da olur.

Emirrckr

Ya maşallah yerim onu :))
Sanki 6 haftalıktan küçük gibi geldi bana,umarım ağır gelmez.
Gözetim altında tutmaya devam edin,yoğurtta en azından sağlıklı ve güzel bir alternatif olmuş.
Muhtemelen problem yaşamazsınız ama o bölgeyi kaşırken erişmemesine dikkat edin.
Patisine bulaşırsa yalayabilir.

KimJeongguk

Merhaba öncelikle fotoğraf yeni ise kediniz 6 haftalıktan küçük kesinlikle. Ense damlası 1kg altı kedilere yapılmaması gerekiyor normalde. Kedinizi iyi gözlemleyin bir sıkıntı; ağızda köpürme, kusma, halsizlik, iştah kaybolması olursa veterinere yetiştirin.

Emirrckr

Evet yaladıklarında ağızda köpürme,salya akıntısı oluyor.
Hele ki kusma da olursa acil veteriner şart.
Ama umarım sorunsuz atlatırsınız.

Luasun

Yorumlarınız için teşekkürler

Luasun

Yorumlarınız için teşekkürler