Kedimin Memesi

aoeo10

kedimin memesinin doğumdan sonra bu şekilde olması normal mi
internette bi kaç yazı okudum tehlikeli şeyler yazıyor korktum

11 CEVAP

kedilimadam

Gözlemleyin.Fotoğraflardan kesin bir şey söylemek zor.Daha önce de dediğim gibi herhangi bir çizik var mı yok mu iyice bakmalısınız, çünkü bebeklerin tırnakları iğne gibi olur ve sütle gerilmiş memeleri zedeleyebilir.Bu durumda da enfeksiyon oluşma ihtimali ortaya çıkabiliyor.Mastitisin diğer bir adı da meme yangısıdır.Memelere dokunduğunuzda kedinizin normal vücut sıcaklığının çok üstünde belirgin bir sıcaklık hissederseniz bu bir belirti olabilir.Size tavsiyem yeşil çay demlemeniz ve ılıdıktan sonra pamuğu batırarak memelere masaj yapmanız bunu günde 4-5kez yapın.Dezenfekte ederek olası enfeksiyon tehlikesini engeller.

emrezrtrk

normal gibi görünüyor ama uçları bana çok kırmızı geldi bence bir vete gidin

emrezrtrk

aslında muayne için ücret almaması gerek benim veterinerim paragöz olmasına rağmen benden öğrenci olduğum için muayne üğcreti almadı birde daha teşhis koymadan neden 150 tl istiyorki

Heiter

Eğer doğum yaptıysa normaldir o pembelik.

aoeo10

Buradaki veteriner ücreti gerçekten çok yüksek muayene için 150 TL alıyor ve ben öğrenciyim...

aoeo10

Keşke bilsem sadece iç ve dış aşı yaptırdığım da 230 TL aldı

Heiter

Bence normal görünüyor. Dişiyse ve şartlar uyuyorsa (kısır değilse ve çiftleştirilmişse yani), en kötü ihtimalle gebedir.

aoeo10

kedim doğuralı 2 hafta oldu, cuma günü 3 hafta olacak gebe olamaz değil mi??

caglardagli

Yavrular yapmıştır onu muhtemelen benim kedime de aynısı oldu.