Çiğneme Kemiği

Nazktly

Merhaba arkadaşlar köpeğimin diş taşı problemi için çiğneme kemiği veriyorum bildiğiniz kemik şeklinde olan beyaz renktekilerden fakat yüzüne bile bakmıyor çiğneme kemiklerinin öyle olunca kasaptan büyük ve kalın bir kemik aldım dondurdum bakterilerden vs arınması için sonrasında çözülünce verdim gerçek kemik olunca saatlerce uğraşıyor onunla ama diğer normal satılan kemiklere alıstıramıyorum önereceğiniz bir marka veya bir şey var mı ?

1 CEVAP

MelisRose

merhaba,

açıkçası ben yapay kemirme kemiklerini pek vermiyorum. kurutulmuş, kuzu kulağı, dana kulağı, ciğer, soluk borusu yada inek memesi gibi doğal olanları veriyorum ve hem kemirme süresi uzun hemde içerisinde katkı bulunmuyor. diş temizliğinde daha başarılı bir sonuç elde etmiştim.
Fakat diş taşı için ek olarak veterineriniz ile de görüşün.