Yavru 2 Kediyi Sahiplendirdim Ama...

2 tane yavru kediyi aynı aileye sahiplendirdim fakat sabah tekrardan bana yazmışlar geri vermek istiyoruz diye 1 tanesinin ateşi çıkmış ikisinde su ve mama yemiyorlarmış veterinere götürmüşler
Veterinerin cevabı; Ateşi var ölebilir, tekrar sahibine verin mutlu oldugu yeri istiyor demiş.
Sizce böyle bir şey mümkün mü? 3 aylık kedi sahiplendirince ateşi çıkma su mama yememe gibi şeyleri oluyor mu?

4 CEVAP

somnium

ateş, diş değiştirme döneminden kaynaklı olabilir. bazı kediler 3 aylıkken başlıyor ve ateş oluyor. benim yavru kedimde de 3,5 aylıkken başladı, 2 aydır ara ara devam ediyor diş değiştirdiği için. su, mama tüketilmemesi de stresten ve mutsuzluktan olabilir. belki de o aileyi sevmemişlerdir, kendilerini güvende hissetmiyorlardır. kedilerin altıncı hissi güçlüdür. çünkü içgüdüleri ile doğada hayatta kalmaya çalışan bir ırk. açıkçası böyle ufacık sorunlarlı atlatmak yerine, hemen birkaç gün sonrası size vermeyi düşünen aileden alın onları. ileride bir hastalığı çıktığında da uğraşmazlar gibi geldi. en iyisi tekrardan ilan açıp iyi, sorumluluğunu üstlenecek ve zorluklarıyla başa çıkabilecek bir aile bulmanız. umarım güzel yuvaları olur miniklerin!

Emirrckr

Veterinerin cevabı bana hiç gerçekçi gelmedi nedense.
Tamam ateşi olabilir bu anormal bir durum ama mama yememesi gayet normal.
Sanırım daha dün sahiplendirdiniz dün 1 bugün 2.
Henüz yeni ortama adapte olmadıkları için saklanabilirler,korkabilirler,strese girebilirler ve zaten bunların sonucunda da mama yemeyi reddedebiliyorlar ilk günler.
Elbette şu an stresliler ama birkaç gün içinde alışıp koşturup oynayacaklar bu sürekli devam etmeyecek sonuçta.
Bence sahiplendirdiğiniz kişiler bakamayacağını anladı,veterinerin dediklerine biraz da kendileri bir şeyler kattılar.
Şu an o bebekleri onlarda tutmanızın bir anlamı yok,geri almaya bakın derim.

adamın 3 tane kedi evi varmış öyle söyledi bana kedi evi varsa oradan alsaymış eve veya kediler ile ilgilibilgisi vardır ilkgeldiginde ne olur nasıl olur ne yapılmasını az çok biliyor olmalı bugün alacagım getirecekler kedileri

Cennet29

Her kedi isteyene kedi verilmez. Heleki bu devirde malesef. Kedilerle ilgili bilgisi olup olmadığını sorular sorarak bakmalısınız. Kedileri nerede bakacak çekip göstermeli. Kumunu mamasını temin etmiş mi çekip göstermeli. Hele bu ekonomide iki kediyi birden almayı daha şüpheli. Demekki ne fiyatlardan haberi var nede bakımdan