Kedi Beslemek

Merhaba ben ilk defa kedi besliycem nelere dikkat etmem gerekir ne gibi malzemeler almalıyım yardımcı olursanız sevinirim

6 CEVAP

MinelG

Kediniz yavruysa yavru kedi maması alın yavru kedilerin besin ihtiyacları daha farklı oluyor katı mama yiyemeyecek kadar küçükse yaş mamayla başlayıp yaşla kuru mamayı karıştırıp verin :) kum kabı ve kokulu kumlar var onlardan alın.Malt almalısınız kedinizin midesinde tüylerin birikip topaklanmasını önlüyor aksi takdirde kedi onu kusamayıp midesinde sertleşebiliyor 15-20 tl küçük boyları.Tırmalama tahtası ve bir kaç oyuncak alabilirsiniz ya da kendi imkanlarınızla da oyuncak yapabilirsiniz :) umarım sokaktan sahipleniyorsunuzdur.biraz uzun oldu sanırım ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.ayriyetten merak ettiğiniz bir şey olursa elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım :)

Zynpkck

Kediler için en önemli şey sevgi büyük sabır isteyen bir olay o yüzden bunu düşünerek sahiplenin malzeme iste temel malzemeler taşıma çantası kedi kumu tuvalet kabı mama kapları ve maması en önemli ve temel eşyalar bunlar bunları temin ettikten sonra gerisini zamanla halledersiniz zaten

emrezrtrk

En önemlileri tuvalet kabı, kum,mama kabı,kedi maması,gerekli vitaminler oyuncak vs.en önemlileri bunlar. Kediyi aldıktan sonra vete gitseniz zaten size en önemli açıklamaları yapacaktır

aleyn

içeriği kaliteli mama. petshop ya da vet.in önerdiği mamayı içeriğini araştırmadan almayın.

Friolero

bence en önemli şeylerden biri tuvalet kabını kapalı almak. biz başta açık almıştık sonra değiştirmek zorunda kaldım. baştan almak en mantıklısı, büyüdükçe ortalığa daha çok dağılıyor kum.

Susamsusi

@zynpkck 'ye katılıyorum. En büyük ihtiyac sabir. Kucukken cok tatlilar buyudukten sonra ayri tatli Ve küçükken zor büyüdükten sonra daha zor oluyo :). Ben de ilk defa sahiplenmistim biraz zorlandım .