Kedimin Boynunun Arka Tarafında Bir Yara Var Neden Olabilir

yagmurerts

merhabalar, 1 yaşında bir kedim var, 2 gün önce boynunun arka kısmında bir yara çıktığını fark ettim. yaranın olduğu bölgede tüy dökülmesi olmamış, araştırdığım kadarıyla mantar olmadığını gördüm ancak emin olmak adına sormak istiyorum. birkaç gün fırsatım olmayacağı için veterinere götüremiyorum, görebildiğim kadarıyla başka bir yerinde de yok bu yaradan. sizce neden olmuştur ne yapılması gerekiyor?

2 CEVAP

yaaamur

tırnakları uzunsa kaşıyarak da o yarayı açmış olabilir, mümkün olduğunca kaşınmaması gerekiyor🌸

Geçmiş olsun..Mantar olup olmadığını sadece bir hekim muayene ederek anlayabilir.
İlerleyen günlerde başka problemlerle uğraşmak istemiyorsanız
gecıktirmeden bir veteriner hekime danışıp tedaviye başlamalısınız .