Ağız Ve Diş Eti Sağlığı İçin Hangi Mama Önerirsiniz?

Lolamiz

N&D kuzu etli kısır mamayı kullanıyorum. Kedim iran kedisi ve ağzı son derece küçük ona uygun küçük taneli mama alayım diye düşündüm. Çünkü ağzında yaralar oluşuyor. Ve geçenlerde ön dişi döküldü. Diş etlerinde problem olabilir.

2 CEVAP

somnium

eğer diş eti problemleri varsa, mamayı kırmakta bile zorlanıyorsa: royal canin mother and baby öneririm. diş eti problemi çok ileriyse eğer.

ama mamayı kırabiliyor, zorlanmıyorsa sadece boyut olarak bakıyorsanız proplanın somonlu mamasına bakabilirsiniz. dişleri olmayan kedim bile rahatlıkla tüketebilmişti.

Lola'ya çok geçmiş olsun.Dişeti problemi hayat kalitesini düşüren ve ciddi enfeksiyonlara dönüşebilecek derecede önemsenmesi gereken bir sorun.En kısa zamanda veteriner hekiminize danışmanızı öneririm.