Gözü İltihaplı Kedinin Göz Temizliği

I_sims_iz

Gözü iltihaplanan bir tekir kedinin gözü nasıl temizlenir ?

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle kedilerin göz temizliği için kullanılan solüsyonlarla gözlerini açabilirsiniz eğer kapalıysa. İltihaplıyken genelde kapalı oluyor. Sonra da günde 2-3 kez Terramycin merhem sürebilirsiniz gözünün içine gelecek şekilde. Ama tabii ki bir hekime de göstermenizde fayda var.

Bol patili günler dilerim. :)

salihaondag8

Ben sokakta baktığım birçok kedide bu durum oluyor ve ben kaynamış ılımiş bir suyla temizliyorum gözü açılıyor sonra çayla siliyorum ılık çayla daha sonta onlara özel damla krem tarzı şeyleri damlatıp sürüyorum bu şekilde yapabilirsiniz çok geçmiş olsun inşallah düzelir bu şekilde birkaç günde geçiyor inşallah 🤗ama yinede geçmezse veterinere gösterip durumu anlatın muayene edip gerekli işlemleri yapacaktır ge geçecektir ne gerekirse saten verir ilaç aksatmaya gelmez bı gidin derim

Herhangi bir enfeksiyon varmi bence bakılmalı Allah korusun ilerler ve göz için geç kalınabilir wn kötü durumda tbi ama kedinin cinsi hava sıcaklığı toz bunlarda etken olabilir

I_sims_iz

salihaondag8 bende senin gibi sokak kendilerinin gözünü temizlemek için sordum

Patilicns

Crstalin spreyle pamuk yardımıyla silip antibiyotikli damla uygulayabilirsin ben öyle yapıyorum çoğu zaman tabi ki bu iltihabın derecesine bağlı çoksa antibiyotikli damla azsa veterinerlerde satılan damlalar var ondan damlatıyorum