Kedi Tras Edilir Mi

livicarmen

ben israrla hayir dememe ragmen babam tras etmek icin cabaliyor zararli oldugundan emin olamadigim icin size sormak istedim sizce edilmeli mi

16 CEVAP

Fistikpasa

Zararlı, kediler traş edilmez.

Fistikpasa

Zararlı, kediler traş edilmez.

cat_expert

Ciddi bir deri rahatsızlığı yoksa kediler keyfi olarak traş edilmez.

Babanız tüy döküyor diye istiyordur kesin.

Pamres

Sıcaktan daha korunaksız hale gelir

Herhangi bir hastalığı yoksa eger kesinlikle kedi tras edilmez tüyler kisin sıcak yazın ise serin tutmak içim vardır extra strese girer kedi ve tahmin edemeyeceğiniz sıkıntılar çıkar mesela tuy döker diye sıkıntı edersiniz tras olur ama evin her yerime tuvaletini yapar stresten bunları göz ardı etmeyin

Dann

Tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece kedilerinde köpeklerinde traş edilmemesi gerekiyor. Bulunduğum yerde kötü traş sonrası tüyleri küsen ve çıkmayan Collie cinsi bir köpek gördükten sonra n kadar yanlış bir uygulama olduğundan iyice emin oldum.

Mehmet163727

Deri hastalığı yoksa tras asla ettirmeyin.ben sarman besliyorum sıcak havalardan dolayı ağzımın içine kadar tüy giriyor ama yapacak birşey yok

Rcp06

Traşa hayır 😔

Sorunuzun tek bir yanıtı var;
HAYIR.

katahajime

Doğru değildir.

Mmtklndr

Lütfen traş ettirmeyin daha çok hastalanıyorlar stres yapar bağışıklılığı düşer mantar olur traş sonrası daha fazla sıkıntı yaşarsınız

Ketonmanya

Hayır edilmez.

Babanız tüy dökümünden rahatsızsa eve japon balığı alsın.

Boncukgoz

Mümkün olduğunca tıraş etmemeye çalışın tabii eğer hastalığı varsa veya çok fazla tüy dokuyorsa bu durumlarda veterinere danışıp tıraş ettirebilirsiniz lütfen patileyin

TugceKoral

Hayır edilmez, lütfen herhangi bir hastalık, tıbbi bir durum olmadığı müddetçe buna izin vermeyin, gerçekten çok stres oluyorlar, traş sonrası kalp krizi geçiren dostlarımızın haberlerini bile okuduk.
Sizde müsade etmeyin.

gece18

Hayır edilmez.