Kedi Dogum Sonrasi Tuvalet Sorunu

rufus

kedim 4 yavru dogurdu ve dogumunu tamamlayali yaklasik 18 saat oldu fakat hic tuvaletine yapmadi. bu normal midir? tesekkur ederim.

6 CEVAP

kedilimadam

Tuvaleti yakına bir yere koymalısınız.Mümkünse yavrularıyla kaldığı odada görebileceği bir yerde olmalı.Bazı anneler yavrularını görüş alanından çıkarmamak için fiziksel ihtiyaçlarını gidermekten kaçınabiliyor.

rufus

yavrusulariyla yattigi yer, tuvaleti, mamasi suyu ayni oda icinde. bol su icti gun icinde+yas mama ve yogurt takviyesi de yaptim kuru mamayla kabiz olmasin diye. az once de tuvalet kabini yikayip temizledim, yeni kum koydum. bakalim bu sefer yapacak mi... cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin:)

emlgvn

Sokak kedisi doğum yaptı binaya aldık güvende doğum yaptı sağlıklı 3 tane yavrusu var ama bugün 3 gün halen tuvaletini yapmadı.. Sizinki yapmış mıydı, çok zaman geçmiş ama araştırıyorum hiç doğum sonrası tuvalet yapamama diye bir şeye rastlamadım..

Dodododo

Benimde kedim doğuralı 3 gün oldu ama hala tuvaletini yapmadı ne yapabiliriz

ebrarp

benimde kedim doğum yaptı. 3 gündür tuvaletini yapmıyor. çözüm bulan var mı?

BusraLuti

Belli bir süre yavrularını bırakmamak için tuvalet yakınında olsa dahi yapmıyorlar en azından bizde öyle oldu. İlk zamanlar hiç yalnız bırakmıyordu bu yüzden mamasını da çok az yedi tuvalete de çıkmadı. Daha sonra hepsi tekrar düzene girdi.