Sizin Kedinizde Saldırgan Mi?

Simbaloski

Merhabalar simba ic parazit hapını içmediği için vete gitmek zorunda kaldık, çok tedirgin ve gergindi, ne zamN vete gitmek zorunda kalsak bu durumu yaşıyoruz, iğne yaptıralım dedik doktoruna uyardık tek kişilik iş değil, yanina 1 kişi daha çağırdı, sonra koşarak 2 kişi daha girdi içeri, simba asla kendini tutturmamis ellerinden kaçmış ve aşırı saldirgandi, oğlumu tanıyamadım , zar zor iğneden vazgecip ensesine damla damlatmislar, neyse kafesine de girmemiş , dışarı doktorlar tek tek cikti hepsi kan ter icindeydi simba bana bile 2 saat boyunca tisladi oysaki ben onun annesiyim her vete gidisimizde bunu yaşıyoruz ne yapacağız bilmiyorim, hatta onu gördüğümde içimden şu soru geçiyor gercekten bu benim oğlum mu ? Şu iç parazit olayını çözmem lazim

10 CEVAP

IIREMMM

Veteriner ziyaretlerinde de kullanılıyor şimdi ekleyeceğim paste deneyebilirsiniz: Biofeline relax paste ismi, biz uzun yolculuk döneminde kullanıp son derece güzel bir etki gördük bu yaz, bu kadar yoğun bir stres yaşıyorsa iç-dış paraziti de evde yapabilirsiniz aslında klinikten alıp

Simbaloski

Aslnda ben hep doğallıktan yanayım ilac vs vermek istemiyorum ama onun iyiliği için sanırım kullanmak zorunda kalacak, verdiğiniz ilac ismini değerlendireceğim teşekkür ederim, nasil bir etki bırakıyor em çokta onu merak ettim açıkçası, bu enseden damlası daha mantikli gibi hapi asla yutturamadim, ense damlasının etkisi de hap yada iğne kdr etkilimi bunuda merak ediyorum suan

IIREMMM

yok yok merak etmeyin tamamen bitkisel bir malt dediğim ürün, hekimlerin kullandığı gibi sedatif değil yani yoksa biz de kullanmazdık tamamen karşıyız sedatif tarzı sakinleştiricilere,uzun yolculuk için birçok hekimden görüş aldığımızda birçoğu sedatif önerdi ama hiç gerek yok diye biz kullanmadık bu maltı kullandık gayet güzel etki ediyor

IIREMMM

uzun araştırmalar sonucu aldık biz de zaten,hatta etki eder mi ki diye de emin olamadık ama son çare deneyelim demiştik yolculuğa çıkmadan, çok kurtarıcı oldu bizim için

Omur21

Maltlar tütler için iyi diye biliyorum ben düzenli kullanıyorum kedim Persian uzun tüylü olmasına rağmen tüy dökmüyor

IIREMMM

biz bir kere iç-dış parazitin ikisini de ense damlası şeklinde yaptırmıştık ama enjeksiyon kadar etkili olmamıştı o yüzden dış paraziti damla iç paraziti de enjeksiyon şeklinde yaptırmaya devam ettik ama bizimki çok şükür bir zorluk çıkarmıyor muayene ve müdahale sırasında,umarım siz de relax paste ürünün faydasını görürsünüz veteriner ziyaretlerine giderken (4 cm şeklinde vermek gerekiyor, biz yolculuğa çıkmadan 2-3 saat öncesinde yedirmiştik siz de muayeneye gitmeden 2-3 saat önce yedirebilirsiniz).

IIREMMM

@Omur21 anti-hairball olanlar tüy yumağı önleyici oluyor,multivitamin olanlar da tüy sağlığı destekleyici etkisine sahip ama relax-paste olan ürünler sakinleştirici etkiye sahip.

İç dış paraziti kendiniz yapabilirsiniz brodline iyisi diye biliyorum her seferinde bu kadar strese girmesine gerek kalmaz hem

Benim kedimde de durum aynı. Veterinerde ortalığı inletiyor. Üç farklı veteriner de bana kedimi acil bir durum olmadıkça veterinere getirmememi söyledi. Bu yüzden iç-dış parazit aşılarını damla şeklinde kendim evde yapıyorum. Ayrıca eve özel gelen veterinerler de var. Bunu da araştırmanızı tavsiye ederim. Aşılarını evde yaptırabilirsiniz, çok daha az şekilde strese girecektir.

Simbaloski

Twsekkur ederim yardımcı olacak yorumlar icin bahsedilen sakinlestirici deneyeceğim eğer bir faydasını gormezsem ic dis parazit damlasını evde kendim uygulamaya çalışacağım 🙏