Kedimin Stresle Başa Çıkamama Tarzı

Disko000

Merhaba değerli arkadaşlar. 2 kedi sahibiyim. Bir kedim her stres olduğunda gözü şişiyor. Veteriner de durumu onayladı. Geçmiş stres durumları
1- Eve ikinci kedi geldiğinde gözü şişti.
2- taşınırken maalesef yine gözümüz şişti.
3- Hasta bir kediye 3 günlüğüne baktık yine sinir stres göz şişmesi yaşandı.
4- Eşim 15 gün hastanede yattı yine gözümüz şişti.
5-Bebeğimiz dünyaya geldi. 40'ı çıkana kadar bebeğin yanına yaklaştırmıyoruz. Onun sesine, onun yanına girememesine gerilip yine gözü şişti.

Hep 1 hafta sürüyor bu durum. Gentagut kullanıyoruz. Açıkçası üzülüyorum. Veterinere gidiyoruz durumun stres kaynaklı olduğunu söylüyor. Stres unsurlarının neredeyse tamamı açıkçası bizi de strese sokan zaruri sebeplerdi.

Merak ettiğim şey ise sizlerden de benzer durumu yaşayan var mı? Diğer kedimde bu durum hiç yaşanmıyor sadece sarı kızıma özgü bir durum mu? Yaşayan ya da tavsiye vermek isteyen olursa lütfen yazsın. Teşekkürler.

1 CEVAP

Disko000

Şişmekten kastım da şu; tek gözünü açmakta zorlanıyor çoğu zaman kapalı geziyor. Hafif göz kapağı şişiyor. Gözü iltihaplı kediler gibi oluyor. Bu durumu net ifade edememiştim. Özür diliyorum.