Kedim Bebeklerini Bırakıp Evden Kaçıyor

aoeo10

Kedimi yaklaşık 5 ay önce sokaktan sahiplendim aldığımda 3-4 aylıktı ve ilk haftalarda çok usluydu ama sonra neredeyse her gün evden kaçmaya başladı balkondan atlamıyor ama dış kapı açıldığı anda koşup gidiyor
3 hafta önce kedim doğum yaptı ve ilk haftalarda çok usluydu ama son 2 haftadır yavrularını bırakıp evden kaçıp duruyor ne yapmalıyım duyduğuma göre diğerleri kedileri sadece 1 odaya kapatıyormuş ama ben tüm evi gezmesine izin veriyorum ne yapmalıyım bilmiyorum

3 CEVAP

Derdedermanim

En başta kısırlaştırsaydınız sorun çözülürdü.Kediler bir odada beslenebilecek bir hayvan değil bunu işsteyende başarılı olamaz ama dışarı çıkıpgelmesi sadece onun için değil sizin içinde riskli bir durum.Düzenli iç dış parazit tedavisi devam etmeli.Dışarı çıkmasına engel olmazsanız yine yavrular ve yine yine yine...

Breda

Evet tekrar hamile kalmis olabilir bile.

Amedsoner

Bende aynısını yaşadım. Dışarı gezmeye alışmış bir dişi kedi sahiplendim hamileydi doğal olarak. Ama çok zeki bir kedi. Ona "Hayır" dediğimde bir şey yapmaması kaçmamasıni öğrettim. Artık kapıyı açık bıraksam bile Hayır dersem kapıdan adımını atmıyor. Ayrıca küçük çanları zilleri olan tasmalari alarak önlem alabilirsiniz. Zira dışarı için kosunca sesi duyup kapıyı kapatabilirsiniz alışıncaya kadar. Ayrıca yavruların miyaklama sesini telefonunuza kaydedin. Kapıdan dışarı çıkınca sizden uzaklaşmaya çalışacaktır yüksek sesle kaydı dinletirseniz yavruların başına bir şey geldi düşüncesiyle koşa koşa eve gelir :)