Kedimin Ne Yaptığını Anlayan Var Mı

stellabennett

kedim kumuna girdi sonra bir anda kumdan koşarak çıktı ve dışkıları da dışarı fırladı sonra evin içinde koşturmaya başladı ne olduğunu cidden anlamış değilim 😭 şu an sakin duruyor

15 CEVAP

AyseMia

Fırlayıp evin içinde koşturmaya başlaması oyun oynadığını düşündürdü bana daha çok. Korkmuş olsa bir yere saklanırdı daha çok. Bence oyun yapıyordu.

Omur21

Bizim göremediğimiz hissetmediğimiz bi enerji hissetmiştir telaş yapmayın bnmki bazen akıl hastanesinden kaçmış gibi davranıyor 😀 yine geldiler deyip geçiştiriyorum 😀

Omur21

Bizim göremediğimiz hissetmediğimiz bi enerji hissetmiştir telaş yapmayın bnmki bazen akıl hastanesinden kaçmış gibi davranıyor 😀 yine geldiler deyip geçiştiriyorum 😀

Lunaspera

Yanlışlıkla saç yediklerinde kaka poposundan düşmeyince de korkup öyle koşuşturuyolar

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler için özellikle kendi kakalarından hızla uzaklaşma içgüdüsü, onların doğasında olan bir şey. Doğada kediler, dışkılarının kokusundan avcılar tarafından rahatlıkla bulunabilirler ve av olabilirler. Bundan kaçınmak için kediler dışkıladıktan hemen sonra kokunun kaynağından hızla kaçarak avcılara izlerini kaybettirme eğilimindedirler. Bu içgüdüden dolayı evimizdeki kedilerin çoğunun da kakalarını yaptıktan sonra tuvaletlerinden hızlı hareketlerle çıktıklarını görebiliriz.

Sizin kediniz de belki evinizdeki misafirin de etkisiyle bu sefer bu hareketi normalden biraz daha hızlı yapmış olabilir. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. :)

Bol patili günler dilerim. :)

Simbaloski

Bir şey sormak istiyorum dışarı koşarak ciktinda yerde çırpınma tarzı bisi oldumu kısa sureli bilinci yerinde degilmis gibi

Coconutbey

Kedilerin bu hareketlerini sorgulamamak lazım korkup kaçmış olabilir oyun için yapmış olabilir eğer süreli yapıyorsa davranış bozukluğudur ama bi kez yaptıysa sorun yok arada geliyorlar :))

munevver_leo

Merhabalar,benim kedim de bir kere aynı durumu yapmıştı. Birden tuvaletten koşarak çıktı ve dışkıları yere düştü ama sonra baktığımda dışkısında saç vardı. Bir daha bu durumu yaşamadık aslında o yüzden koşmuş sizin de öyle olabilir mi ?

stellabennett

@Lunaspera sanırım dediğiniz gibi çünkü poposubda saç gördüm

stellabennett

@munevver_leo o olaydan birkaç saat sonra kucağıma aldığımda poposunda saç gördüm haklısınız sanırım ondan yaptı böyle

Strese girmiş olabilir korkmuş olabilir koku varsa eğer ondan olabilir temiz değilse eğer kumu

stellabennett

@Erwam25 kumu temizdi ama evde misafir vardı ev kalabalıktı yani o sebepten olmuş olabilir mi

OnurSoft

Panik yapmistir ya etrafta yada kumun içinde bişey görmüş olabilir sakinleştirmeye çalışın düzelmezse profesyonel yardım aliniz

Prensesmincir

benimki kafadan kontak olduğu için sorgulamıyorum davranışlarını,yine geldiler buna diye 😁

stellabennett

@Simbaloski hayır öyle bir şey olmadı