Kısırlaştırma Dikiş

gulceguldas

merhaba kedim 4 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu kafasında yakalığı var ama bir türlü yarasını yalamış tertemiz olduğunu görünce farkettim dikişleri zarar görmüş mü görmemiş mi anlayamadım bir bakabilir misiniz sanki sağ tarafta bi kızarıklık var gibi

4 CEVAP

Ben pek endiselenecek birsey göremedim ama rahat edemezsiniz vetinizi bi arayın derim yeni ameliyatlarda kızarıklık şişlik bunlar olağan şeyler ama tabi zarar verdimj yalarken onu anlayamayız burdan bakarak vete bi foto gönderseniz de içini rahatlayabilir

Sezgek

Dikişler şu anda gayet temiz bir döküntü yok ama günlük cristalin ya da batikon ile temizleyin en az bir hafta ve mümkünse temizleme işleminden sonra yalamasına izin vermeyin geçmiş olsun

AyseMia

Dikişler sağlam görünüyor, sadece biraz tahriş etmiş yaladığı için ama genel olarak iyi görünüyor. Biz de aynı sorunu yaşamıştık kızım yakalığı bir şekilde çıkarıp yalasını yalamıştı ve bizdeki tahriş daha fazlaydı ama neyse ki bir sorun olmadı çok şükür Veteriner de düşündüklerimin aynısını söyledi. İltihap akmadığı, bir şişlik olmadığı sürece sorun yoktur.

Eğer yakalıkla yalamayı başarabiliyorsa ameliyat korsesi tavsiye ederim. Benim kedim başlığını çıkartmayı başarabildiği için 1hafta korse giydirdik onunla hiçbir problem yaşamazsınız hem kediniz de daha rahat eder, kafasında bir şeyle dolaşmaktansa korseyle daha rahat hareket edebilir. Veterinerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Geçmiş olsun.