Kediler Şımarır Mı?

muziveben

çok merak ettiğim bir konu. Kedimin hiçbir eksiği gediği yok doğduğundan beri sürekli yanındayım yemeğini oyuncağını herseyini aldım ama sürekli kendi kösesine çekiliyor. Tek ben mi bu durumdayım bilmiyorum?

8 CEVAP

ursaminor

Her bir kedinin kendine has kişiliği vardır. Bazı kediler sosyalken diğerleri yalnız kalmayı sever. Bazısı hırçınken diğerleri sevgi dolu veya umursamaz olabilirler.
Şımarıklık, sizin anlattığınız şey değil. Bu kişilik.

Şımarıklık örneğin, bir yerde uyurken siz ayağa kalktığınızda sizi bir gözüyle kesip hemen sırt üstü dönüp gırk gırk sesler çıkarıp gelip onu sevmenizi beklemek, gitmezseniz de abartıp koşarak gelip zorla sevdirmek filandır. Hayır dediğiniz halde sizin onu çok sevdiğinizi bildiği ve kızamayacağınızı bildiği için gözünüzün içine bakarak, örneğin yediğiniz dondurmaya sulanması filandır.
Şımarık kediler kendilerini sakınmazlar, kendilerini size sunarlar.

Derdedermanim

Kaç yaşında ?Yaşlıysa daha ağır başlı hareket etmesi kendi halinde olması normal.
iran kedisimi?İran kedileri çok ağır kanlıdır peluş gibi bütün gün dururlar.
Hasta yada bir ağrısı varmı?Burun ve gözlerde sulanma,nefes alıp verişinde bir gariplik,düişerinde bir iltihaplanma,idrarında kan zorla idrar yapma vb..

Keşke bizim ki de öyle olsa çok şımarık ellerimi her yerimi oyunlar da çizdi ayaklarla oynamaya bayılır asılmayı çekmeyi ama bu kedinin kişiliğine de bağlı oluyor bazen bazıları sakin bazıları ise çok şımarık eğer eve yeni geldiyse 1--2 gün sakin oluyor sonra açılıyor kalın ip tarzı şeylerle oynatmaya çalışın ipi kendinize çeken lazer varsa onunla oynatın.Eğer yaşı varsa tabi ki fazla oynamak istemez çabuk yorulur.Bir hastalığı varsa onun için de oynamaya bilir :)

muziveben

Henüz 4 aylık. Tekir bu arada veterinere yeni götürdüm aşıları hep tam genel muayenesinde de hiçbir sıkıntı çıkmadı. Ama evde banyosunu yemeğini oyuncağını yatağını hazırlayan benken sürekli ablamın yanına gidiyor ben kucağıma alınca durmuyor. Canım sıkıldı böyle olunca da bende mi bir sorun var acaba

leyla00

oo hemde nasıl şimarıyolar

Susamsusi

Genelde kumunu temizleyen mama ve suyunu verene daha çok ilgililer bunlari yapan ben olduğum halde benim de kucağımda çok rahatsiz oluyo yani sevmiyolar pek kucaga alınmayi. Sen sevmek istersin sevdirmez ama canı isterse o gelir mutlaka sevdirir.

DuyguBIRCAN

Benimki şu an 4 buçuk aylık ve inanılmaz ilgi bekliyor. Tatlı uykusunu yarıda kesip etrafımda dönüyor :)

EMRAH12

Şımarırlar tabikide