Mama Yemiyor

OnurSoft

2 aylık Kedim yaş ve kuru mama yemiyor normal evde tukettigimiz ev yemeklerini tercih ediyor ne yapmaliyim

9 CEVAP

Patilicns

Aç bırakın eninde sonunda yiyecek dilencilik yapar büyük ihtimalle😂 ama dayanmanız şart kedinizin sağlığı için

Nrynrynry

Kesinlikle içerinde baharat, soğan, sarımsak, tuz, salça, şeker gibi gıdaları içeren yiyecekleri asla vermeyin. Kesinlikle kuru mama verin ara ara yaş mama ile karıştırın aç kaldığını düşünüp evdeki yiyecekleri verirseniz kuru mamaya geçmez. Örneğin benim kedimde kuzu etli kuru mamayı sevmiyor bunu farkettim. Aynı marka mamanın hindilisini severek yiyor böyle bir durumda olabilir. Bu alışkanlığı sağlığını tehlikeye atar ilk olarak böbrekleri hasar görür.

Patilicns

Veterinere sormanızı tavsiye ederim ve ev yemekleri sakıncalı diye biliyorum ben

Prensesmincir

Evden ton balığı ve baharatsız tavuk verebilirsiniz sadece

MrCaju

@onursoft Merhaba.
Sizi anlayabiliyorum fakat kedinizi bu yönde desteklemek mümkün değil.
Katı ve net olun. Asla taviz vermeyin.
Zira o mecbur kalıp dayanamayıp yiyecektir.
Tabii siz her şartta sofradan, masadan ya da mutfaktan uzak tutabilirseniz.
Selamlar.

Coconutbey

Ev yemeği vermeyin sonra çok uğraşırsınız tüy dökümü hastalık kusma bir an önce kuru mamaya alıştırın

OnurSoft

Pirinç pilavina yoğurt ekmek ye.eye bayılıyor

Patilicns

Yoğurt kendi yaptığınız yoğurtsa verin ama market yoğurdu vermeyin pirinç pilavıda ekmekte sakıncalı kedi için

Nrynrynry

Pirinç pilavı demişsiniz onda tuz ve yağ var, yani onun günlük alması gereken yağ ve tuz oranından çok çok fazla. Ev yemekleri yemesi taurin ve alması gereken vitaminleri alamaması demek. Bu da göz, kalp, böbrek gibi rahatsızlıklara davetiye çıkartır. Ve ev yemeklerinin içinde baharat, tuz, yağ, salça vs onun sağlığını tehlikeye atacak gıdalar var. Ton balığı da vermeyin çok fazla yağlanma ve dengesiz beslenmeye yol açar. Kedinin yaşına, kısır olup olmamasına göre kaliteli bir kuru mama ve haftada 1 kere yaş mama ile beslemeniz en uygunu.