Yaz Geldi Köpek Sahiplenme Sayısı Arttı

umut61

Merhaba arkadaşlar;
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, genç arkadaşlarımız evlerinde köpek bakabilmek için sanıyorum ailesiyle epey bir mücadele veriyor. Peki yaz bitince bu verdiğiniz mücadeleye devam edebilecek misiniz? Dün Eyüp Pirinççi köyüne gittim çok güzel bir mesire alanı ve güzel bir gölü var. Ama gördüklerime inanamadım. Pikniğe gidenler tarafından bölge artık akıllara kazınmış sanırım, ormanlık bölge olduğu için büyük bir heyecanla sahiplenilmiş, artık bakmaya sıkıldıkları köpekleri meğersem buraya bırakıp kaçıyorlarmış. Etrafta o kadar çok cins köpek var ki çok şaşırdım.

Köpek bakmak kedi bakmaya benzemez! Yavru köpek tatlıdır, zararsızdır, tuvalet ihtiyacı fazla değildir. Yürüme ihtiyacını, koşma ihtiyacını ev içerisinde giderebilir. Bakanlar iyi bilir. Bir kere daha düşünün ve köpeğinizi ona göre sahiplenin. Büyüdükten sonra onları sokağa atmayın!

3 CEVAP

umut61

Ben oradaki köpekler için ilan vermedim. Hangi biri için ilan vereyim. Yüzlerce köpek var. Açık konuşmak gerekirse de ben köpeklere yaklaşamam. Düşündüm belki bir panter emel çıkarda gider ilanlarını verir. Cümle sonlarına 3 nokta koyma ile olmuyor sayın rabia423

zeynepp

çok haklısınız bu olay benimde başıma geldi 3 veya 4. sınıftayken çok istediğim için hediye olarak köpek almıştı ailem fakat bir kaç ay sonra büyüdü ve bakımıda iyice zorlaştı felan başka birisine vermek zorunda kaldım yani şimdi hala büyük pişmanlık duyuyorum ileriye dönük düşünmek gerek yoksa daha kötü oluyor bir sürelik zevk için onların canlarını yakmamamiz gerek

rabia423

siz acaba oradaki köpekler için ilan verdiniz mi en azından biri için ...