Kedim Isırıyor

muziveben

Kedim oyun oynarken sürekli ısırıyor oyun oynadığını zannediyor farkındayım fakat çocuklar sevmeye geldiklerinde ürküyorlar. unutturmak icin elimden geleni yaptım hala bi değişiklik yok sizin önerileriniz neler?

2 CEVAP

Heiter

Kesinlikle izin vermeyin. Yoksa arkasını alamazsınız. Ses tonunuzla "hayır" demeyi bilmelisiniz. Kediler akıllı hayvanlardır. Neyi yapmamasını gerektiğini öğrenebilirler yani.
Öyle "yapma yavrucuğum" demekle de olacak bir şey değil bu. Kaşları çatıp "hayır" diyeceksiniz. Tıpkı bir çocuğu terbiye eder gibi yani. Tabiatta da anne kediler, yavruları onları ısırdığında ayarı kaçırırsa münasip bir şekilde cevap verir zaten :D Belgesellerden görmüşsünüzdür belki.
Enerjisini başka şeylere yönlendirme de, ikinci aşamadır. Oltayla, oyuncakla vs ile oynatırsınız arada bir.

darkwolf78

aynı sorunu bende yaşıyorum malesef erkek kedim dişlerini geçirmeden nazikçe yapıyor ısırma işini :) ama dişi kedim bildiğin hınçla ısırıyor :) ne kadar kızıp ses yükselterek tepki versem de söz dinlemiyor malesef biz de öyle kabul ettik kendisini :)