Kedime Hangi Mamayı Almalıyım?

themia

Kedim Mia 9 aydır ProPlan Junior mamayı kullanıyot. Hiçbir sıkıntısı yok çok şükür. Severekte yiyor. Maması azaldığından yeni bir mama arayışındayım. Hangi mama daha iyidir, bilgisi olanlar yanıtlasın. Benim düşüncem Royal Canin veya ProPlan.

6 CEVAP

Selma_

bence N&D almalısın ama Proplan yada Royal Caninde guzel bır mama

Sanabellla da güzeldir tavsiye ederim

eltarcin

Pro Plan, RC, Hill's iyi mamalar değiller. Hayvan deneyi adı altında hayvan katliamı yapıyorlar. Pro Plan Nestle'nin, RC ise MARS'ın... Zaten bunlardan da bir şey beklemek doğru olmaz. İçeriğinde bolca tahıl var. Et miktarları yetersiz. Ayrıca fazlaca katkı maddesi içeriyor. Kullandıkları etler, iyi etler değil... Daha tonlarca şey... Böyle "güzel" özellikler taşıyan mamaları tercih etmek doğru olmaz.

Tabii önereceğim mamalar her kediye göre değişir. Belki birisi sevmez, ya da daha farklı bir durum oluşur. Ama bunları es geçersek içeriği bakımından Orijen'in güzel bir mama olduğunu düşünüyorum. Tabii fiyat bakımından da iyi mamalar mevcut. "Dilerseniz" ("Bazıları" iyi niyetten anlamıyor da) özel olarak yardımcı olabilirim.

yasement

Bence proplan ama royal canin de iyidir. Hills de alabilirsiniz.

Omereyub06

Royal canin yada proplem kullan bence

EMRAH12

en iyisi royal can