Anne Kedi Ne Kadar Emzirir

bir anne kedi yavrusunu ne kadar süreye kadar emzirir

8 CEVAP

yok zaten yarım veriyorum yumurtayı hepsini yiyor aksi halde 1 saat sonra atıyorum
mama içinde yavrular için olanından veriyorum ama bazen kuru halini yemiyor azıcık ıslatınca yiyor
vcevap için çok teşekkür ederim ayrıca herkese:)))))

Heiter

Asgari 2 ay emzirir. Ondan sonra yavru kedi kuru mamaya başlar (hatta ondan biraz önce yavaştan alıştırılır).
Yavrunun, sağlıklı bir kedi olması için en az 2 ay anne sütü ile beslenmesi şarttır.

hmm benim yavru da şuan 2 aylık ben bakıyorum normalde ama annesi devamlı emziriyodu şuan 2 ay 4 günlük ve bu aralar hiç emzirmiyo yaklaşık 4-5 gündür

Heiter

Yumurtayı yiyip bitiriyorsa ve kalmıyorsa sıkıntı yok. Havalar da artık ısınıyor, yaş olan mamaların (veya pişmiş şeylerin) mama kabında beklememesi çok önemli çünkü bozulma tehlikesi var. Özellikle yumurta, bozulmaya daha meyilli.
Kuru mamaya alıştırmak için yaş mama alıp karıştırarak verebilirsiniz. Özellikle jöleli olanlar ile karıştırırsanız, kuru olan mama çok ıslanmaz. Öbür türlü kuru mamayı ıslatıp vermenin, kuru mamaya alıştırma anlamında hiçbir faydası yok.

Heiter

Kuru mama yememesinin sebebi, dişlerinin kuru mama için yeterince sağlam olmayışı olabilir. Yavrular için olan kuru mamalar, bu durum göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Yetişkinler için olan mamalardan veriyorsanız diye söylüyorum.

aoeo10

zaten emmesine gerek olmadığında anne emzirmiyor ayağıyla yavru kediyi itiyor artık kuru mamaya başlatın bence

kuru mama veriyorum bazen yemiyor azıcık ıslatıp veriyorum o zaman yiyor ve
haftada 2 gün falan haşlanmış yumurtanın yarısını veriyorum zararı olur mu henüz bir zararını görmedim

Brnylmz

Benimkini annesi 1 ay emzirdi sadece sonrasına biberonla devam ettik 2 ay sonra da yavaştan kuru mamaya başlayın dediler bize bakalım