Köpek Sahiplenme

Saz

Köpek sahiplenmek istiyorum ama 12-13 saatlik nöbetler şeklinde çalışıyorum köpekler uzun süre yalnız kalabilirler mi ya da uzun süre yalnız kalmalarında cinsten cinse farkediyor mu bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

3 CEVAP

somnium

köpekler, kedilere nazaran sosyal hayvanlar. bir kedi için 12-13 saat sorun olmayabilir gün içersinde lakin köpek için sorun ne yazık ki. ve köpekler insanlara karşı büyük bir bağ kuruyor, yokluklarında da depresyona girecek kadar kötü oluyorlar. eğer bir arkadaşı varsa, ki sorularınızdan kediniz olduğunu gördüm, belki de kedi ile vakit geçirebilir gün içerisinde. ırk, cins fark etmiyor bu konuda. birçok köpek ırkı tanıdım. bahçemizde baktığım köpekler bile beni uzun süre görmeyince üzerime atlıyor, eve girdiğimde kapıda bekliyor sadece. ki düşünün, dışarıda kocaman anları ve üçten fazla arkadaşları var. bağ kuruyorlar. o yüzden sahipleneceğiniz köpeğin depresyona girmesi büyük olasılık. ki bu işin tuvalet kısmı da var.

Saz

Anladım çok teşekkür ederim ☺️

Saz

Anladım çok teşekkür ederim ☺️