Kediyi Sokağa Bırakmak, Acil

VindaTr

Geçen hafta sokakta ayakları kan içinde 3.5-4 aylık kedi buldum, sanırım köpek ısırmıştı. Ben işsizim ve sınava hazırlanıyorum, part-time 2 hafta çalıştığım bir para vardı kediyi hemen veterinere götürdüm. Bir haftadır klinikte kaldı yavru. Bugün alabilirsiniz dediler ama bu kediye evde bakabilecek ekonomik gücüm yok.. evde zaten zar zor baktığım bir kedim var. İlan açtırdım ama kimse sahiplenmiyor, küçük şehirdeyim.. bu kediyi sokağa geri bırakmak zorunda gibiyim, sokakta tekrar yaralanır mı? Çok çaresizim..

6 CEVAP

VindaTr

Şuan eve getirdim, son paramla iyi bir mama ve parazitlerini yaptırdım. Terasımda duruyor. diğer kedim bana küstü ve tısladı bile . Doktorum ilk gün yan yana gelmesin yarından itibaren kutuyla tanıştır dedi. Belki çok iyi bakmayacağım ama elimden geleni yapacağım çünkü sokaklarımda köpekler dolu :(

Moonsta

Sakın sokağa bırakmayın sizi anlıyorum ama tanıdığınız güvendiğiniz bir patisevere sahiplendirtebilirsiniz yada ilan verin

fcylan

Evde bir canlı beslemek gerçekten çok maliyetli olduğu için sizi çok iyi anlıyorum. Gönül ister ki alıp bakabilelim ama olmuyor tabi. Tekirse sahiplendirmek çok zor oluyor. Veteriner hekime de durumunuz bildirseniz aslında bir çoğu da ilan açıyor ve yardımcı oluyor. En azından sahiplendirme konusunda bir faydaları dokunur ya da geçici bir yuva ilanı açıp bir süre daha zaman kazanıp yuva bulmaya çalışırsınız. Eğer yok ise sokağa salmaktan başka çareniz olmayacaktır. Sokakta da garantisi yok tabi yaralanıp yaralanmayacağının. Köpeksiz bir bölge tercih ederseniz iyi olur tabi. Bölge tehlikeli ise güvenli bir bölge seçmek lazım orada bakılacağından emin olunacak bir yer olsa iyi olur.

VindaTr

Ve bu arada çok saf bir kedi, turuncu kedi. Köpeğe bile kendini sevdirmeye çalışıyor

aytunccc123

Caresizliginizi anlıyorum bu devirde kedi sahiplendirmek cidden çok zor düzgün birini bulmak için kılı kırk yariyoruz zaten ee evde de bakamam demişsiniz zaten 4 aya kadar muhtemelen sokakta yaşamış ve hayata tutunmuş tedavisini yaptirmissiniz tebrik ederim
Şimdi en azından daha güvenli bi bölge belirleyin oraya bırakın mesela sehrinizin nezih semtleri olabilir fazla hareketli olmayan bahçeli evler bulunan falan en azından bi nebze olsun bakılabilir oralarda

OnurSoft

Barınak varsa görün yada yuva bulan klinikler var