Kedim Sürekli Kuş Tüyü Getiriyor Zararı Olur Mu?

aytunccc123

Arkadaslar 4 aylık kızım sürekli dışarıdan kuş tüyü bulup içeri getiriyor ve bi hayli onunla oynuyor yemiyor ama ağzına falan sokuyor illa bugün komsumuz gördü aman müsaade etme hastalık falan kapar dedi ondan tedirgin oldum bende bu zamana kadar çoğu kez getirdi dediğim gibi yemiyor sadece patisiyle oynuyor ve arada ağzına alıyor problem oluşturur mu?

2 CEVAP

Emirrckr

Risk yok diyemeyiz ama kedinizin aşıları özellikle parazit aşıları tamsa çok ciddi bir sorun oluşturacağını zannetmiyorum.
Yine de ağzına çok sokmasına izin vermeyin,dilerseniz o tip oyuncaklar var diye biliyorum kediler için,o tarz tüylü şeyler alabilirsiniz en azından yutarsa da zarar vermemesi adına.

gizmssahinn

Kedinizi dışarı çıkarmazsanız sorun çözülür :)