Evime Orta Yaşlarda Bir Kedi Alacam Ama Evimde Muhabbet Kuşum Var Ben Evde Olmadığım Zaman Ne Yapar

Orta yaşlarda bir kedi alacam evde muhabbet kuşum var birisi olmadığı zaman kedi kuşa ne yapar?

9 CEVAP

ursaminor

Siz evde olmadığınız zaman kuşunuzu ayrı bir odaya koyar, kapısını da kapatırsınız...

Alacağınız kedinin daha önce sokakta yaşayıp yaşamamış olduğu sorusuna cevap çok önemli. Çünkü sokakta yaşayan kedi kuş avlar. Kuş avlayan kedi, bir daha kuşları dost olarak görmez. Av olarak görür. Aç olmasa bile avlayabilir. Bu nedenle sokaktan gelen bir kediyse radikal önlemler almanız gerekebilir. Mesela asla aynı odada bulundurmamak gibi. Ama bu size ağır bir yük haline gelebilir bir süre sonra.

Zynpkck

Kediyi yavru alın muhabbet kuşunuz varsa cok dikkatli olmalısınız siz evde yokken kuşun kaldığı odayı kapatırsanız bir sorun olmaz fakat uğruşacağınızı bilin benimde kuşlarım var ve kedim televizyon izler gibi izliyo onları çok dikkat gerektiriyo kedi bakmak sabır ve sevgi ister kuş gibi değildir bunu dikkate alarak sahiplenin

muffincatt

ayrı tutarsanız özelliklede siz evde yokken bir problem olmaz ancak iki sorun var birincisi kusunuz kedinizden dolayı stres yapabilir bir araya geldiklerinde ikincisiyse herkes kedinin kusa zarar verebileceginden bahsetmis ancak bizde durum tam tersi gelisti, kusum kedimin çenesini ve burnunu ısırmıştı yara olmuştu allah korusun gözüne vs.. dahi zarar verebilir çünkü o patisini kafesin içine sokamıyor ancak kus dısarıya gagasını uzatabiliyor haliyle sıkıntı olabilir ama biz hep ayrı tutuyoruz kafesi daha yükseğe koyduk evde yokkende kapıyı kapatıyoruz bulundugu odanın bir sekilde alıstılar

suercn

Kuşunuzu ayrı bi odaya götürün kedinin ulaşamayacağı bir yere veya yükseğe koyun yemini ve suyunu fulleyin böylece bir şey olmaz

EMRAH12

Kedi kuşlarını yiyebilir

Cevaplarınız için teşekkür ederim

guineapigela

kuşu kedinin göremeceği bir yere koyabilirsiniz mesela bir oda ya bunun dısında saldırma içgidusu güçluyse saldırabilir sokak kedisi mi acaba?

Elifoo

Evimde iki tane kus var, mico ilk geldiginde saldirmaya calisiyordu ama hayir komutlariyla bir sekilde alistirdik. Artik sadece oyun oynamak icin yanina gidiyor hatta kafesin yaninda uyuyor. Ama yine de guven olmaz kafesi cok kolay devirebiliyor cunku. Yaninda olmayacaginiz zamanlarda kusun kapisini kapatirsaniz bir problem olacagini sanmiyorum

Cevaplarınız için teşekkür ederim