Kedi Doğum Alanı

didemuysl

Kedim 1 buçuk ay sonra doğum yapıcak evde köpeğim de olduğu için kedi çiti veya çadırı almak istiyorum yavruların rahatsız olmaması için en iyisi sizce hangisi olur önerdiğiniz herhangi birşey varmı?

6 CEVAP

Emirrckr

Çit her ne kadar güvenli dursa da kediniz bunu idrak edemeyebilir,yani görünür ortam olduğu için rahatsız olabilir.
Bu yüzden çadır daha mantıklı.
Geniş bir çadır olur,içine yataklar falan da alırsınız.
En önemlisi rahat ve ferah bir ortam olmalı çünkü emzirmek gerçekten onlar için yorucu oluyor.

Prensesmincir

çit değilde çadır daha iyidir,kapalı alanda kendini daha güvende hisseder

Prensesmincir

çit değilde çadır daha iyidir,kapalı alanda kendini daha güvende hisseder

Coconutbey

Steril bir ortam olmalı bir dolap içi de olabilir çadır olur sessiz bir yerde altına pedini de serin

Prensesmincir

çit değilde çadır daha iyidir,kapalı alanda kendini daha güvende hisseder

MarsMaya

Sokakta bulduğum hamile bir kedi için evde başka yer yok diye ben çit kullandım. İçine ayrı doğum alanı hazırladım. En büyük boyunu almama rağmen çitten rahatsız oldu. Kendi kedim rahatsız etmesin diye kapısı kapalıysa bir atlamayla yukarıdan çıkıyordu. (Çitin boyu çok uzun değil benim kedim yukarıdan girmeyi bilmiyordu o yüzden hamile kedi yalnız kalmak istediğinde o alanda rahat eder diye düşünmüştük.) Ya yukarıyı kapatmak için bir yöntem bulmalısınız ya da başka bir odayı/köpeğinizin giremeyeceği bir yeri çitle veya çitsiz bebeklerine ayırmalısınız.