Kedimiz Bir Gözünü Açamıyor

Kedimiz bir gözünü açamıyor hafiften kanlanmış gibi ne yapabiliriz dostlar ....

4 CEVAP

MrCaju

@umrantaydasofficial Merhaba.
Mutlak suretle hekime göstermekte fayda var.
Fakat şartlarınız şuan uygun değilse, kediniz de ki göz rahatsızlığına muadil videolar bulun ve aşağı yukarı durumu hakkında tanı belirleyin.
Çapak ve toz gibi sebeplerden oluşan bir kapanma ile kızarıklık olduğunu ön görürseniz, steril bir pamuk ve çay ile güzelce günde bir kaç kez silin.
Ve sonra sırasıyla eğer kızarıklık devam ediyor ise, evvela tobrased ya da obramis göz damlasıyla müdahale edin. Eğer damlattığınız göz de kızarıklık anlık artarsa minimum 3 gün sabah akşam tekrarlayın.
Yine çözüm anlamazsanız, terramycin kreme geçin. Ancak iş bu noktaya geldiyse kreme geçmeden bir şekilde hekime götürme yollarını arayın. Terramycinin ağır antibiyotik içeriği sayesinde, yararı dışında zarar da verebilirsiniz yavruya.
Dikkatle, selamlar.

aslihan_e

Mutlaka veterinere götürün, götüremeyecek durumdaysanız terramycin göz merhemi alıp geçene kadar düzenli sürün.

Coconutbey

Güvendiğiniz bir veterinere götürün acil

tbkck

Sadece çapaksa pamuğa ılık çay damlayarak silebilirsiniz ama kanlanma varsa bence riske girmeyin veterinere götürün. Çizilmiş olabilir ona göre damla verir