Kısırlaştırma Fiyatları

Prensesmincir

3 yaşında Scottish fold dişi kedim var ve artık kısırlaştırmamız gerekiyor,bir veteriner 7 bin diğeri 10 bin diğeri 6 bin dedi siz ne kadara yaptırdınız acaba aklımda bir fiyat olması açısından kazıklanmak istemiyorum birde,kısırlaştırdıktan sonra kilo alıyorlar mı?

17 CEVAP

IIREMMM

biz ekim 2022'de kısırlaştırdığımızda dişi kediler için 1650 tl idi,erkek kediler daha uygun oluyordu (1300 küsür gibi) tabi bunu Ankara için yazıyorum değişebiliyor şehirden şehire ama Ankara genelinde hep aynı ya da çok yakın idi fiyatlar,2600 tl olmuştu sanırsam en son sorduğumuzda(bu fiyat mayıs ayı için bize söylenen fiyattı,teyzemin kedisini kısırlaştırmak için sormuştuk).

gizmssahinn

Hangi şehirde olduğunuz da önemli bazı veterinerler bazı testleri yapmıyor ama kedinizin cins olmasından dolayı yapılması hesaplanarak böyle fiyat verilmiş olabilir. Kısırlaştırıldıktan sonra kısır kedi maması yemesine rağmen bizim kedimiz kilo aldı ama her kedi farklıdır. Mamasının paketinin üstünde yazan miktardan daha çok mama vermemeye dikkat edin gün içinde

IIREMMM

kilo alımı da değişebilir kediden kediye göre metabolizmaları farklı neticede, bizim kedimiz 3-4 ay almadı pek, stabil idi (hills sterilised kullanıyorduk o dönem),sonrasında N&D sterilised 'a geçince biraz biraz kilo almaya başladı her ne kadar ölçülü versek de mama miktarını. (muhakkak sterilised/ kısır kediler için olan mamaları kullanın)

lucithecat

merhaba ben haziran ayında 2 bine kısırlaştırdım. benimki de dişi fazla kilo almadı bence ama biraz hareketli bir kedi olduğundan olabilir kediye bağlı olarak değişir gibi geliyor

Coconutbey

Bence çok istemiş sizden gereksiz pahalı ya

Minminik

Disi Kediler icin biraz daha pahali kedinizin iyiligi icin kan testi yaptirin eger bu fiyatlarda kan testi varsa normal

AhsenAise

Kilo alması metabolizmasi ve aktifligi ile orantılı,size söylenen rakam çok çok ucuk bir rakam ,gaz anestezi vs gibi ek istekleriniz oldu ise rakamı bu yükseltmiş olabilir

1 yaşında erkek tekir kedimi iki gün önce İstanbul Çapa'da kısırlaştırdım. Kan tahlilleri dahil 1.500-TL

Canimyavrum

Prenses incir hangi wet o yar kesin İst dicem fakat bu kadar fazla fiyat şok etti gerçekten ne yapacak kırık amaliyatı flannı yapacak ben 15 gün oldu sokakta baktgim dişi kedimi kısırlaştrdım 2500 ti ye gaz anestezi ile konya yazıyorum.

Canimyavrum

Ewdeki kızım gecen sene kısır oldu hiç kilo almadı hills tuna balıklı kısır yer kilo bizler gibi bünyesiyle alakalı

Canimyavrum

Bu arada bütün kan we biokimya 2500 TL içindeydi asla yaptrmayın resmen kazıklamaya odaklı

Ben İstanbul'da 8-9ay önce kısırlaştırdım. Çok fazla araştırma yapmıştım. O dönemki fiyatlara göre dişi kedi için 2000e de vardı 8-9binlere de vardı. Veteriner araştırmasını çok detaylı yaptım ve çok iyi bir yer bulduğuma inanarak 2500'e yaptırmıştım ama dediğim gibi neredeyse bir yıl öncenin fiyatlarından bahsediyorum. Yaşadığınız şehir, kedinizin cinsiyeti ve veterinerden veterinere çok değişkenlik gösteren bir durum.

Kilo alımı için de; veterinerinizle birlikte mamada karar vererek ''kısırlaştırılmış'' mamalara geçiş yaparak ve paketin üstünde yazan porsiyon miktarına dikkat ederek bir problem yaşamazsınız ancak kontrolsüz mama verdiğinizde hızlı bir kilo artışı gözlemleyebilirsiniz

adasenkall

Scottish fold dişi kedimi 1 ay önce kısırlaştırdım 3.500 fiyatı verdiler ve 3 yaşında olduğu için ayrıca cins olduğu içinde kalp kontrolü yaptılar oda 1000 tl idi

Scottish fold disi kedimi 2 ay önce kısırlaştırdim 2500 TL idi