Nature's Variety Mi Daha İyi N&D Mi?

NDB1

Öncelikle merhabalar. Kedim pof 7 yaşında ve kısır bir kedi ve midesi oldukça hassas. Son 4 senedir N&D Ocean Tahılsız Ringa Balıklı Portakallı Yetişkin Kedi Mamasını kullanıyoruz. Yine aynı markanın morina balıklı mamasını yedik ancak hiç memnun kalmadık. Hills, Acana ve bunun yanında bir çok yüksek segment denemesinde bulunduk ancak yine yenmedi. Son zamanlarda kedim nd'den sıkıldığından ötürü sanırsam nd'yi iştahla yemiyor. Sık sıkta kusmaları oluyor. Yeni mama araştırması yaparken Nature's Variety Original Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması'yla karşılaştım. Bir çok yabancı ve yerli blogta mamanın Orijin muadili olarak gösterildiği söyleniyor. Aynı zamanda başka markalara da incelemede bulundum. Örneğin Dr.Clauders Tavuklu Balıklı Yaşlı Kısır Light mamasınıda inceledim ancak pek yorum ve içeriğiyle alakalı emin olamadığımdan ötürü eledim. Brit Care markasının premimum segmentte oldukça revaçta olduğunu görüp birazda onu araştırdım ancak en küçük mamalarında balıklı bulunmamasından dolayı tereddütte kaldım. Kedim tavuğu pek sevmiyor ve tercih etmiyor. Yalnızca 8 kiloluk brit Premium Kısırlaştırılmış Somonlu Yetişkin Kedi maması var ve deneme yapmak için oldukça büyük bir mama.

Nature's variety'in içeriği sizce nasıl. Risk alıp kedime denettirmeli miyim. Çünkü 1 kgsi 500 tl... Test için oldukça yüksek meblağ. Yoksa risk almadan Nd devam mı etmeliyim emin değilim.

17 CEVAP

simbakedi

bence çokkkk güzel bir mama ancak tahıllı ya da düşük tahıllı diye hatırlıyorum. denedikten sonra nd'ye geçişte biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir tahıl konusunda. bence acana ve orijenden sonraki en kaliteli mama. benimki de çok beğendi ama fiyatı tavan tabi alamıyorum artık

Mivyayy

Nd bir üst sırada ama çok ciddi farklari yok, kedinize hangisi daha çok yararsa onu kullanın.