Kedim İnanılmaz Zayıfladı

Ce3eh

1.5 yaşında skotish kedim var fakat doğumda beklemediğimiz şekilde 6 tane yavrusu oldu ve çok hızlı bir şekilde kilo verdi sürekli besliyorum ıslak mamalar havada uyuşuyor ama kilo aldıramıyorum, nedeni ve önerebilceğiniz bir şey var mı ?

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

6 yavruyu birden emzirmek kolay değil, ne kadar iyi beslerseniz besleyin o kilo kaybı illaki olacak. Yavrular memeden kesilmeye başladıklarında anne de kendini toparlar merak etmeyin. Siz şu an anneyi de yavru kedi mamasıyla beslemeye ve vitamin takviyelerini de eksik etmemeye özen gösterin. En önemlisi de taze suyu sürekli yakınlarında olsun, bol su içtiğinden emin olun.

Fakat şunu mutlaka söylemem lazım. Yavrular sütten kesilir kesilmez kedinizi mutlaka kısırlaştırın ve ona sağlıklı bir hayat hediye etmiş olun. Keşke kediniz hiç bu acıları çekmeden kısırlaştırmış olsaydınız aslında ama iş işten geçmiş, bundan sonrasında onun için yapacağınız en iyi şey onu kısırlaştırmak olacak emin olun.

Bol patili günler dilerim.