Sık Acıkma Ve Mama İsteme

ceku_balim

Yaklaşık 1 haftadır her zaman kullandığım Royal Canin Kitten mamasından normalde verdiğimden fazla istemeye başladı. Şu an 2,2 kg civarında, çok yakın zamanda ölçemedim geçici bir yerde olduğumdan. Günlük 50-60 gr arası veriyorum bu mamadan. 5 saatte bir, 15 gr veriyordum günde 4 öğün şeklinde. Şimdi 2 3 saat sonra tekrardan gözümün içine bakıp mama istiyor. Beslenme şeklinde bir değişiklik yapıp daha sık ve az mı vermeliyim? 4 aylık olana kadar 6 öğün besliyordum. Çok düzenli ilerlemeye çalışıyorum kilo sorunu olmasın diye ama beslenemediğinden korkuyorum.

6 CEVAP

salihaondag8

Kilosunu devamlı takipte kalın ve yetmiyorsa eğer ona göre beslenmede düzenleme yapıp öğün sayısını ve miktarını arttırabilirsiniz eğer kilo aldığını farkedersenizde eskide ne kadar veriyorsanız ona dönersiniz inşallah benim kısır yetişkin erkek kedimde hava sıcaklarından dolayı tam tersi iştahı azaldı daha az yiyor sizinkinin iştahı iyi olması iyi ama yinede takipte kalmak gerek değilse kilo alabiliyorlar buda birçok sağlık sorununa yol açıyor belki mamasida onu doyurmuyordur marka değişikliği yapıp aynı öğün ve miktarlarda verin bakalım hala açlığı devam edip mama isteyecekmi umarım işe yaramıştır 🤗

salihaondag8

Bazı mamalar çünkü ne kadar verirseniz verin tokluk yapmadigindan daha çok mama yiyorlar ve sizden istiyorlar belki marka değişikliği yaparaaniz bu sorun çözülür inşallah tine çözülmüyorsa belki verdiğiniz miktar az ve öğün sayısı kedinizin istahina ve yaptığı aktivitelerden dolayı gün içinde yeterli gelmiyordur ondan miktarı ve öğün sayısını çoğaltın

Kediniz tam olarak kaç aylık? Yavruluk dönemlerinde arsız bir şekilde yemeğe düşkün oluyorlar :D Benim 1.5yaşındaki kızım 1aylıkken mama yerken uyuyakalıyordu. Yavru olduğundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum yaşı ilerledikçe mamaya düşkünlüğü azalabilir

Kullandığınız mamanın besleyicilik açısından iyi olduğunu düşünüyorum, uzmanı değilim tabii ama yavruyken çok da porsiyon kontrolüne girmeye gerek yok bence aşırıya kaçılmadığı sürece. Kısırlaştırıldıktan sonra ya da 6.ayından sonra porsiyonlara dikkat ederseniz kilo almasının önüne geçebilirsiniz

ceku_balim

Kedim tam 4 ay 13 günlük. Marka aslında özellikle premium, üst kalite almak istediğimden royal canin kullanıyorum, değişiklik pek önerilmediğinden bilemiyorum sonuçta bi sorunu hastalığı yok diye memnunum ama bilemedim. Mamanın arkasındaki çizelgeye bakınca 40 gr civarı geliyor imkanı yok. Biraz daha sıklaştırayım o zaman.

ceku_balim

Teşekkürler herkese. Biraz daha arttırıp gözlemleyeceğim. Yakınımda veteriner yok, yakında taşınacağız yine aynı veterinere gideceğim.