Yaralı Kedı

Reyaura

2 saat kadar önce sokakta yarali bi kedi buldum. Sanırım köpek hırpalamiş çok uysal mama verirken fark ettim arka ayağının üstüne tam basamiyor. Ön bacağında diş izleri var iç ve diş kısmında eve getirdim. Nöbetçi veteriner 2 saat uzaklıkta öğleden sonra işten çıktığımda goturebilicegim veterinere evde yapabileceğim birşey var mi yarasına. Çok ürkek yuvasindan çıkmıyor biz sevdigimizde sevdiriyor kedi evinden çıkartınca çok korkuyor :(

5 CEVAP

maviskus

Açık yara varsa batikonla silebilirsiniz.

muezzagumus

Kantaron yağı antiseptik özelliklere sahiptir. Bu sayede mikropları öldürür, yaraların iltihaplanmadan kolayca iyileşmesini sağlar. Kantaron yağını doğal bal ile karıştırarak yaraya sürdüğümüzde doğal antibiyotik niteliği kazanır, kanamayı da durdurur.

muezzagumus

Kantaron yağıyla silebilirsiniz yalasa da zararlı olmaz. Yara iyileştiricidir.

Derdedermanim

Belediye ekiplerine haber verirseniz gelip alır tedavisini yaparlar ve istersenizde geri getirip aynı yere bırakırlar.Direk ambulans gibi geliyorlar yarım saate kalmadan.Kaza geçirmiş acil durumda olan bir canlı gördüğünüzde aklınızda olsun direk telefona sarılın.

Reyaura

Biliyorum gece gelmiyolar ben gece buldum kediyi gündüzde evde olmuyorum. Heryerin belediyesi aynı özeni göstermiyor ben ozel vetime götürcegim bugün (