Yavru Kedi Sahiplendim Hangi Mamayı Onerirsiniz

marsozgur

Merhabalar biz bir tane kedi sahiplendik tüy dokmemesi için hangi mamayı onerirsiniz

3 CEVAP

MrCaju

@marsozgur Merhaba.
Henüz 105 günlük olan scottish cinsi oğlumuza Royal Canin Kitten 36 Yavru Kedi Maması 10kg almıştım.
40. gününden bu yana iştahla tüketiyor.
Kilosu ve gelişimi oldukça yerinde.
Vet's Plus Somon yağı ve multivitamin ile destekliyoruz.
Memnunuz. Tavsiye edebilirim.

Pamres

Tüy dökmeme diye bir şey yok, bu imkansız 😅 ama bu tüy dökümünü minimum seviyeye indirmek mümkün.

Minimuma indirmek için sadece mama da yeterli değil, gerekli aşıların tam olması, kedinin sık sık, imkan varsa her gün taranması ve ev yemekleri ve abur cubur ile beslenmemesi gerekli. Bunun yanında da tabii ki kaliteli mama şart. Ancak bu konu biraz değişken 😅

N&D fan club N&D öneriyor, hill's severler hill's ve daha bir çok marka. Yani anlayacağınız, herkes kedisini beslediği mamayı önerecek 😅 bir de şöyle nir durum var, her mama her kediye iyi gelmeyebilir. Gider en pahalı, en kaliteli gözüken ve çoğu kediye iyi gelen mamayı alırsınız ama sizde işe yaramaz. O yüzden veteriner hekiminiz ve internetteki yorumlara bakarak kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir markayı deneyin. Eğer iyi gelirse devam edin. Gelmezse iyi mamayı bulana kadar denersiniz.

Patilicns

Royal canın babycat kullanıyorduk şuan 3 aylık olduk virbac marka ve hilss gayet iyi ve kaliteli mamalar