Kedim Kızıştı Ne Yapmalıyım?

farukmus

7 aylık dişi kedim kızgınlık döneminde ilk olarak yaklaşık bir ay önce kızıştı şimdi de üçüncü kez tekrarlıyor. kısırlaştıracağım ama ilk önce bir kere doğum yapsın anne olsun istiyorum. 2 ay hamilelik süresini hesaba kattığımda doğum zamanı tatilimle çakışıyor ve yurt dışı planı yaptığım için 3-4 hafta süresince arkadaşıma ya da anneme bırakacağım. doğum sırasında kesinlikle yanında olmak istiyorum. yani kedimi 1-2 ay kadar çiftleştirmesem ve kısırlaştırmasam herhangi bir sağlık problemi yaşar mı? ne yapmalıyım? önerilerde bulunursanız çok sevinirim.

3 CEVAP

dollfacepersian

Evdeki hesap çarşıya uymuyor diyesim geldi çünkü en az 1 yaşında olması gerekiyor hamilelik için. Onun için de 5 ay beklemeniz gerekiyor

Derdedermanim

Hamile kalmasa dahi ;veterinerbu süreci geçirmesi için hap verebilir ama 15 gün sonra yine kızgınlık geçirir.Sonuç bu döngü sekteye uğramadan devam edicek.Yavrusu olsun diyorsanız bir iki dönem veteriner ile görüşün erteleyin ondan sonra çifleştirirsiniz.Kedinin kızgınlığa girmesi hamileliğe ehliyeti olduğunun delili.

farukmus

5 ay uzun bir süre çiftleştirmemek için şimdi bile üzülüyorum o bağırdıkça. Her seferinde veterinere göstermek de mantıklı gelmiyor bilmiyorum. Sağlıksız olduğu söyleniyor ama şu hap kullanımı konusunu biraz daha araşırmayı düşünüyorum