Kedim Kaplarını Deviriyor

Merhaba,
Bu soruyu daha önce de sormuştum ancak hiç çözümcül bir yanıt alamadığım için bir kez daha paylaşıyorum belki başka kişiler de görür ve yardımcı olabilir umuduyla.
Ben mama/su kabı konusunda çok dertliyim arkadaşlar :( Kedim durmadan kaplarını devirip duruyor. Piyasada bulunan neredeyse bütün kapları denedim. Kapların yerlerini değiştirdim, en rahat edebileceği alanda bile bu huyundan vazgeçmedi. Maması suyu hep taze, bayatlamasına da izin vermiyorum...Oyun amaçlı ve tepki amaçlı yaptığını düşünüyorum.
Ben evdeyken de evde değilken de o kapları sürekli deviriyor. Parkelerin şişmesini geçtim, evde değilken aklım sürekli onda kalıyor aç mı kaldı susuz mu kaldı diye kendimi kötü hissediyorum :(
Çift taraflı bantla bile sabitlemeyi denedim yine devirdi...
Var mıdır bu problemi yaşayan? Ya da bir çözüm öneriniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

8 CEVAP

IIREMMM

Teyzemin kedisi de bir dönem çok sık deviriyordu uzun saatler evde tek kaldığı için sıkılıyor ve buna tepki olarak bu davranışta bulunuyordu,bu durumu sosyal medyada kedi köpek davranış bozukluklarında uzman bir veteriner hekim olan Ebru hanıma denk gelip danışmıştık çözüm önerisi olarak : birden fazla su kabı olmasını,farklı materyallerden yapılan 3 su kabının içlerine ağırlık için temiz taş ya da obje koyabileceğimizi belirtmişti ve bu davranışın sebebi olarak da oyun,sıkıntı,suyun taze olmaması,su kabı materyalini beğenmeme vb.gibi sebepleri belirtmişti(kendisinin instagram hesabı "beneklimorkedi", isterseniz bakabilirsiniz siz de).

Sutlacbey1

Benim kedimde sürekli deviriyordu mama su kabını değiştirince hala yapmaya çalışıyor ama deviremiyor kediler genel olarak su görünce çıldırıyorlar ben bunu aldım
https://ty.gl/lm2hb3d8w0

_SeNa

Standlı olan mama kapları işe yarar belki

Coconutbey

Seramik mama kapları ağır ve sağlıklı ondan kullanın bir de kediler canları sıkılınca böyle şeyler yapabiliyor oyun oynayıp ilgi istiyo olabilir

AyseMia

Altı lastikli kaymaz özelliğe sahip olan çelik mama kaplarını da devirebiliyor mu? Yere yakın yayvan da olduklarından kaldıramaz diye düşünüyorum.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, yazılan tüm kapları denedim hepsini devirdi. Bir instagram adresi yazmışsınız o kişiyle de iletişime geçmiştim. Yani dediğiniz tüm yöntemleri denedim diyebilirim. Bir tek https://www.limopa.com/Ahsap-Melamin-Kedi-Kopek-Mama-Su-kabi-24242412077?srsltid=AfmBOorTlRTnxTws2wGvI6L384luuJQpHDL0MuhseYdKB2Ij8Ku4k9M1syc şu linkteki kabı denemedim. Şimdi bunu sipariş edeceğim. Umarım bu işe yarar...

GzdeAkbuz

Benimkide gidip habire mama kabini tepikliyor önceden seramik cam falandı kabi ama şuan akıllı mama kabı aldık onu bile bazen yerinden kaydiriyor allahtan kabı makineden ayıramiyor. Su kabı sanırım kilden kase fazla ellemiyor 101den aldığım bir su şelalesi var ama fitre bulamadığım için kaldı öylece