Kedi İle Yolculuk

Arkadaşlar merhaba, 5 günlük bir tatile geldik. Kedimi bırakacak kimsem yok, kimseye de güvenemem. Mecbur onu da getirdim. Geleli 1 saat oldu. Yol da 2 saat sürdü. Yola çıkmadan önce besledim, gittiğimiz zaman yemeyeceğini tahmin edip. Geldiğimizde beri kedim koltuğun arkasindan çıkmıyor. En sevdiği mamayi koydum yemedi. Normal mi bu durum ? Yaşayan var mı ?

5 CEVAP

Patilicns

Arabayla yolculuk kediler için stres yaratıyor anti stres şurup keşke yola çıkmadan önce içirseydiniz şuanda da verebilirsiniz ama arabanın motor sesi kedileri çok tedirgin ediyor

Gittiğiniz yere kedinizi ilk kez mi götürdünüz? Sizi biliyor olsa bile ilk defa girdiği bir ortamda kaçması çok normal. Tanımadığı başka insanlar da varsa onlardan da kaçabilir. Kendi haline bırakın, saklandığı yerden çıkartmaya çalışmayın. Mamasının suyunun ve kumunun yerini gösterin ve yerlerini değiştirmeyin ki yerlerini öğrensin. Birkaç saat içinde yavaş yavaş alışmaya başlar. 1-2gün içinde de eve tam alışabilir.

Minminik

yer değişimi kediler için çok extrem bir durum mümkünse kutusundan çıkarmayın kendisinin kokusunu bildiği yastığı varsa onu koyun yakınlarına. kendini güvende histtiğinde çıkacaktık relax paste varsa verirseniz iyi olur.

aytunccc123

Aynısını yaşadık resmen ya
Bizimde 2 saatlik yol ve sonrasında yazliga geldik ilk getirdigimde kutusundan çıkmasıyla birlikte kaçıştı ve televizyon arkasına girdi ardından bi 1-2 saat orda takıldı ara sıra miyavladi ama kendi haline biraktim
2 saat sonra çıktı biraz oyun oynadık belli tuvaleti gelmiş kumuna koydum yaptı ardından da akşama doğru yaş mamasindan verdim az da olsa yedi
İlk iki gün biraz ürkek saklanmaya meyilli ve sinerek gezecek yabancı insanlar görmemesi daha iyi olur bizim komşular sırf meraktan gelmistiler daha çok urkmustu çünkü
Birkaç güne iyice alisacaktir merak etmeyin biz çok güzel bi tatil geçirdik yolculuklar dışında öyle çok zorlanmadik asla ama dönüşte havalar sıcaktı biraz zor geldik klimayida çarpmasın diye çok açmadık ama nefes nefese getirdik yol boyunca

Cevaplarınız icin teşekkür ederim ama araba yolculuğu yapmadık. Feribot ile geldik iç kısmında oturdum onun için. Ses vs çok fazla yoktu. İnsanları görmesin diye kutusunu ince bir örtü ile kapattım. İlk defa geldiğimiz bir yer fakat yabancı kimse yok. Onun mama kapılarını getirdim ki yabancılık çekmesin. İnşallah sorun cikmaz