Kedimi Çiftleştirsem Mi

Prensesmincir

Scottish fold dişi kedim 3 yaşında,yandaki sitede bi brtish var gri,çiftleştirmek isitiyorlar ne yapsam arkadaşlar çiftleştirsem mi yoksa direk kısırlaştırsam mı ?

11 CEVAP

AyseMia

Direkt kısırlaştırın tabii ki. Kediniz Fold kırması zaten kısırlaştırılması bu yönden de en uygunu olur, ki saf kan olsaydı hatta Fold geni olmayan bir British dahi olsaydı yine hiç çiftleştirmeden direkt kısırlaştırmanız onun sağlığı ve uzun ömürlü olması için en doğrusu olurdu. Her doğum annenin ömründen en az 2-3 yıl alır, yavruların sahiplendirilme zorluğu, ömür boyu takip edemeyecek olmanız, doğumda kaybetme riskiniz yada erkek kediden geçebilecek olası bulaşıcı hastalıklar da cabası. Ben şecereli anne-babanın Fold geni taşımayan British kızına sahibim ona rağmen hiç çiftleştirmeden direkt kısırlaştırdım bunların hiç birini göze alamayıp kıyamadığımdan, uzun ömürlü ve sağlıklı olması için. Sizin de vereceğiniz en doğru karar sadece kısırlaştırmak olur.

Realbadvroken

hayvanlar damız olarak kullanılmamalı bence. Sırf yavru kedi için o kedinin doğum sırasında ve öncesinde çektiği eziyetlere değmez. Sokakta binlerce yavru kedi ölüyor. Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım. Yavru kedi bakımı olsun hamile kedi bakımı olsun çok zorlayıcı bir dönem. Kısırlaştırman daha doğru olur

Emirrckr

Kısırlaştırın lütfen.
Arkadaşlar zaten izah etmiş sizde son kararınızı vermişsiniz umarım en kısa zamanda kısırlaştırırsınız.
Gerçekten doğum olsun,yavru bakımı olsun başlı başına stres.
Bunları hiç ne siz yaşayın ne de o cana yaşatın.
Kısırlaştırın ve rahatlayın.

Realbadvroken

Yapma bence sonrasında seni daha zor bir dönem bekler kızgınlık geçici bir dönem iyi bir veteriner bulup kısırlaştırirsan daha iyi olur

Prensesmincir

@aysemia çok teşekkür ediyorum,bencede ciflestirmekten vazgeçtim deneyimli ve temiz bir veterinerde kısırlaştırmayı düşünüyorum araştırma halindeydim suan 🫱🏿‍🫲🏻💕

Cennet29

Arkadaşlar cok güzel cevaplae yazmış bende kendi fikrimi söyleyeyim. Evdekiler kedinizin miyavlamalarından rahatsız olup çiftleşsinler demiş ama doğacak yavruların çıkaracakları seslerden haberleri yok sanıırm. Çoklu yavru kedi besleyip büyütenler bilir çilesini. Anneye stres doğurma derdi yavru bakımı bilmem nesi yaşamaları ölmeleri ishali osu busu klinik masrafları derken maddi manevi herkese zarar. Kısırlaştırmak her zmn en iyisi.

Prensesmincir

veteriner araştırması yapıyorum ancak kedim evde çok bağırıyor aile üyelerini de asırı rahatsız ediyor bu durum,iyi bir veteriner bulmam lazım,tutturdular gelsin ciflessinler diye

Prensesmincir

veteriner araştırması yapıyorum ancak kedim evde çok bağırıyor aile üyelerini de asırı rahatsız ediyor bu durum,iyi bir veteriner bulmam lazım,tutturdular gelsin ciflessinler diye

AyseMia

Umarım tecrübeli ve ilgili bir Hekim bulup en kısa sürede onu refaha kavuşturursunuz. Kısırlaştırma büyük bir nimet ve kızgınlık gerçekten her geçen gün onları mahfediyor. Sevgiler. 🌸

LilaMiaLuna

Tabi ki KISIRLAŞTIRIN

Mmtklndr

Yavruların bakımı gerçekten çok zor ve bakım maliyetleri oldukça fazla siz en iyi şartlarda bakmak isteyeceksiniz her şekilde zorlanırsınız. Sağlıklı yavrular doğurmuş olsa bile yavrulara güvenilir bir yuva bulmak içinden çıkılamayacak bir durum hem cins kediler sokak kedilerine göre daha fazla hastalıklı gen taşıyabiliyorlar kedinizin sağlığı ve kendi vicdanınızın rahatlığı için imkanınız varsa kısırlaltırın