Yavru Kedim

Conmia

Arkadaslar selam.. ben aranıza yeni katildiim. Bir sorum olacakti inşallah vaktinizi alıyorum diye hakkınızı helal edersiniz. 4 aylık scottish erkek kedim var. Bir kaç yerde 6 aydan sonra tüy dökmeye baslarlar yazıyor gerçekten böylemi??? taranmaya alışsın diye her gün 1 kaç dakika tariyorum 1 gram tüy dökmuyor ilerisi için somon yagi iyi gelir diyorlar gerçekten faydalımi çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için 🙏🤍

4 CEVAP

Luasun

Bencede alıştırın tarağa çünkü kedi alışırsa daha kolay olur herşey

Mmtklndr

Somon yağını kullandım

  • bağışıklılığı güçlendirdiriyor

  • iştah açıyor

  • tüy dökümünü azaltıyor

  • tüyleri parlak ve pamuk gibi yumuş yumuş oluyor 😂

mecbur başlayacak ama dönemsel yılda iki kere yoğun sadece onun dışında çok daha az normal sizin saçınız kılınız nasıl düşüyorsa. yazın kışlık tüyleri döküyorlar kışa girerken de yazlık tüylerini mi ne döküyorlar onun dışında yoğun dökülme olursa zaten bi veteriner görüp tavsiye verir mama su takviye konusunda. ama evet bebeklikleri geçince olacak bunlar taramaya alıştırın güzel yumuşak taraklarla kaliteli besleyin suları hep taze olsun yeterli olur. balık yağını kullanabilirsiniz takviye yine dönemsel takviyeye boğmadan çünkü bazı vitaminlerin fazlası vücuttan atılmıyor organlarını yoruyor. doğru yönlendiren kedili sayfaları takip edin mutlaka.

Mmtklndr

Kışın bir ay boyunca haftada bir kez kuru mamasına 1 sıkım koyuyordum. Sürekli kullanmayın veterineriniz ile konuşup dozunu berilleyin. Veterinerimiz yılda bir ay kış mevsiminde haftada bir kez bir sıkım verin demişti