10 Aylık Kedim Koku Bırakmaya Başladı.özellikle Benim Çalışma Malzemeleri Min Bulunduğu Bölgelere Bı

glytrksvr

Vazgeçirilebilir mi?Koku bırakmasını önleyebileceğim bir yöntem var mıdır?

11 CEVAP

aleyn

kızışma dönemlerinde koku bırakması normal, önlemek için bi yöntem yok kısırlaştırma dışında.

deniz_berkan

dipnot ekliyim yatıştırıcılar ileride aynı insanlar gibi hormonlarla oynandığı için hormon bozukluğuna yol acıyor pek tavsiye etmiyorum ben bunu . eğer çiftleştirmeyecekseniz biran önce operasyona götürün .

TubaOzmrl

Kısırlaştırmazsanız bu durum devam edecek!

Derdedermanim

Bu doğalarında var.Ancak kısırlaştırılırsa ...
Laftan anlasa çekin kenara konuşun derdik ama vaziyet ortada.

Breda

Bitkisel bazi yatistirici yontemler var.. Veterinerinize danisabilirsiniz isimlerini.. Ama her kedi de ise yaramiyor.. Sakinlesmesini sagladigini soylemisti bize veteriner.. Eger kediniz disi ise ciftlesmeden surekli kizginliga girip cikarsa yumurtaliklarinda kistler olusuyor ve bu onemli.. Kisirlastirmak mi yoksa ciftlestirmek mi istediginize bagli.. Erkek kediler icin durum farkli..

glytrksvr

Veterinerimiz 1 yaştan önce kısırlaştırma önermediğini söyledi ,bir iki ay sabredip sabredemiyeceğimizi sordu.Aslında sorum kokuyu kesebilecek bir şeyler varmıdır.

glytrksvr

Operasyon geçirmesinden de çok korkuyorum

Susamsusi

Benimki erkek koku birakmiyo henuz yani ben farketmedim ve anladigim kadariyla farkedilmeyecek bişey de degilmis koku. Vet kendi kedisinin koku birakmasindan dolayi iki tane yatak atmak zorunda kaldigini söyledi. Biz bu hafta ins operasyan düşünüyoruz

riuhole

herkeste yarıyor mu bilemiyorum ama nane benim kedilerimi felaket sakinleştiriyor. sularına bir iki yaprak taze nane koyuyordum kızan döneminde ayrıca zararlı da değil. Koku bırakmayı felan kesiyordu kedim denemekte fayda var diye düşünüyorum.

glytrksvr

İlk defa duydum denemekte fayda var

buddha_bar

Kedi nanesi ekin kedi naneli seylerin cok etkisi olmuyor ama kendin ekince cok guzwl kafayı bulup uyuyorlar.