Yavru Kedi Ödül Maması

anlacar

Merhaba iyi günler şimdi elime sipariş verdiğim üzerinde yazmıyor ama yavru kediler için almıştım ödül maması geldi foto da paylaştım zaten yaklaşık 65 70 günlük yani 2 aylık kedim var 800 gram ağırlığında çok şükür maaşallahı var fakat ben buna 15 gram tam 1 paket verdim ödül mamasını sorun olurmu ztn haftada 1 vermeyi düşünüyorum doğrumu yaparım bilmem ama tavsiyenizi alırım haftada 1 ödül maması 1 de yaş mama vermeyi düşünüyorum dediğim gibi tavsiyelerinize açığım birde sormak istediğim soru şu bu ödül mamasını bu yaşta bir kediye 1 paket vermek doğrumudur oda çok sevdi ama hiç yemek görmemiş gibi yedi nerdeyse paketi yicekti sorun olurmu?

2 CEVAP

IIREMMM

çok fazla ödül maması vermemek gerekli bence, hele ki dreamies falan gibi olanlar hiç sağlıklı değil uzun vadede böbrek sorunları yaratabiliyor.Ama bu resimdeki sıvı bir ödül maması bana kalırsa biraz daha büyüyene kadar ödül mamasının sıklığını azaltın,ağır gelmesin .Bağırsak sağlığı açısından yavru kediler için olan yaş mamalardan ise verilebilir,hangi markayı veriyorsunuz bilmiyorum ama yine whiskas,friskies gibi markalar olmamalı (gourmet gold var purina markasının o da çok çok iyi içerikte değil). N&D,schesir,acana gibi markaların kitten/yavru versiyonları olabilir.Naturea da çok beğeniliyor.
Hekimler genelde haftada 2-3 kere yaş mama verilmesini öneriyorlar(genelde yetişkin kediler için) ama 3-4 aylık olduktan sonra yaş mama verme sıklığının arttırılması da öneriliyor.
Kuru mama yemeye yeni başlamış bir yavru kediye verilen yaş mama sıklığı da çok artarsa bu sefer kuru mamayı yemeyi reddedebilir,yaş mamayı yemesi daha kolay çünkü sert yapıda olmadığı için,ama dişlerinin gelişmesi de önemli

anlacar

Yaş mamayı haftada 1 veriyorum ve evet kedimin sağlığı açıkçası bütçem ne olursa olsun herşeyden önce gelir en sağlıklı ürün hangisi ise onu alıyorum oda kitten yaş maması imiş dediniz gibi ondan aldım onu kullanıcam yetişkin olunca illaki değişmem gerekebilir gerçi bilmiyorum aynı şekilde şuan kuru mama felica kuru mama kullanıyorum yavru kediler için özel olanı açıkçası kedimin hoşuna gidiyor bunu da herhalde yetişkin olunca değişmek zorunda kalacam galiba yavrulara özel oldundan ödül mamasını gelinde reflex marka aldım bide bundan sonra petlebi.com un kendi markası denemek istiyorum onun dışında haftada 1 vericektim ama siz zararlı dediniz yetişkin olana kadar haftada değilde 1.5 haftada verebilirim