Kuru Mamaya Geçiş

aytunccc123

Arkadaslar bu sabah 1 aylık bebeklerimizin önüne ilk kez kuru mama koydum
Meraklı ve ilgiliydiler ama çok yiyen olmadı iki tanesi baya severek yediler diğerleri sonrasında pek takmadı
Orijen six fish veriyorum taneleri falan ideal geldi gözüme zaten yiyende oldu dedigim gibi
Şimdi bu yemeyenler için ısrarcı olmalıyım değil mi yani yaş mama falan koysam hepsi yiyecek ama sahiplendirecegim icinde yaş mamaya fazla alissinlar istemiyorum çünkü sonrasında sadece kuru mama yemekte zorlanıyorlar gibime geliyor
Birde şimdiden kuru mamanin üzerine balık yağı damlatsam faydası olur mu yoksa henüz erken mi balık yağı için?

3 CEVAP

PofudukLeo

Merhaba , henüz kuru mamaya daha alışmış değiller ve ağırlıklı olarak sıvı besleniyorlar. Bir de üzerine balık yağı bu kadar küçükken fazla olacağını düşünmüyorum. İshal olma durumu çok yüksek balık yağı için çok erken

ıslatarak vermeyi deneyin belki sert geliyordur taneleri

Emirrckr

Yaş mamaya alıştırmayın,biz çok zahmet çekmiştik :))
İleride yeni sahipleri versin.
Katı gıdaya geçiş süreci biraz sabır ve ısrar gerektirir bence.
Kuru mama yemeyenin önüne yaş mama koyduğunuz takdirde hem dişlerine daha yumuşak geleceğinden hem yaş mama daha sulu ve görece lezzetli olduğundan beğenecek ve önüne her zaman onu beklemeye başlayacak.
Önüne o gelmezse de zaten annesini emdiği için kuru mamayı yine tercih etmeyecek.
Son çare yaş-kuru karışık öneririm ama onda da sıkıntı yaşayanlar vardı mesela sadece kuru mama koyduğumda yine yemiyorlar diyorlardı.
Su ile biraz yumuşatmak şimdilik iyi bir alternatif olabilir ancak bunu da fazla sürdürmeyin.

Balık yağına gelirsek bence henüz çok erken.
Kullanım talimatı varsa arkasında isterseniz bi bakın.
Eğer yoksa da önerim en azından vitaminlerde olduğu gibi yavruların 6 haftalık olmasını bekleyin.
Şimdilik anneye vermeniz yeterli olur zaten bolca süt emiyorlar :)