Kediyi Öpmek Zararlı Mı?

Jellybean

Kedimi sürekli öperek seviyorum bir süredir dudak çevremde küçük sivilceler çıkmaya başladı. Sebebi bu olabilir mi?

8 CEVAP

Elifoo

Kedinizin ic dis parazit asilari tamsa ve vucudunda herhangi bir mantar veya deri hastaligi yoksa bir sorun olmaz. Biz gece gunduz burun burunayiz cok sukur bir sikinti yasamadik. Sivilcenin sebebi sizin vucudunuzla alakali bir durum olabilir

Jellybean

Teşekkür ediyorum içime kurt düşmüştü emin oliyim dedim

Derdedermanim

Ben gıdısını öperim ama burnumu yakalamış ısırmıştı(oyundu ona göre)))

Dış parazit aşıları tamamsa, başka bir şey yüzünden olmuştur o durum. Doya doya öp.
Mesela ben kedimi öpmezsem bu bana zarar verir.

Kedimekim

Kedinizin asilari tamsa ve disari cikmayan bir kediyse opmeniz de hic bir sorun yok. Zaten gun boyu kendilerini yeterince temizliyorlar.

Poidox

Eğer parazit aşıları yapıldıysa ve ev ortamında besliyorsanız hiçbir sakıncası yoktur aksine mutluluk verir :D

Selma_

Bende kedimi sürekli öpüyorum :) fakat böyle bir sorun olmadı suanlik . Sizinle alakalı birşey bence bu sivilce ;)

ezgiisu

Merhabaa, mantar olmadığına da emin olun. Veteriner bir şey demedi diye yok sanıyorduk varmış onda bana da bulaştı. Onun dışında aşıları varsa hiçbir sorun olmuyor