Kedimin Patisi Şişti

ezsultan

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık bir ay önce kedimin sol arka patisini sürekli yaladığını farkettim bakınca patisinde şişlik ve kızarıklık olduğunu farkettim veterine gittik bir şey batmış olabilir diye batan bişi bulamadık şişkinlik ve enfeksiyon için iğne yapıldı bir de yara spreyi verdi kullanmam için bir hafta sonra şişliği tamamen gitmedi ama indi kendi kendine düzelir diye düşündüm. Bugün yine sol ön patisini çok yalıyordu baktım aynı şişlik ve kızarıklık bu sefer ön patideydi tekrar veterinere danıştım spreyi kullanın geçmezse aynı iğneleri vururuz dedi mantar da olabilir dedi daha önce başınıza böyle bi olay geldi mi arka patisi de hala tamamen eskiye dönmedi mantar mı değil mi bilmiyorum değilse de sebebi ne olabilir teşekkür ederim şimdiden.

3 CEVAP

aslihan_e

Kedi köpeklerde Pododermatit adında bir rahatsızlık var. Bunun pek çok nedeni olabiliyor. Onu bir araştırın isterseniz. Sizinki ona benziyor ama tabi ki ben tanı koyamam, sadece bir ihtimal.

ezsultan

@aslihan_e baktım netten bahsettiğiniz hastalığın vaka fotoğraflarına şişen yerler farklı sanki

aslihan_e

Ben baktığımda benzer görüyorum, patisinin alt tombiş kısımları şişip yara olmuyor mu?