2 Kardeş Yavru Kedi Sahiplendim 3 Kedim Oldu Ama?

benguarmin

Merhaba
İlk kedim 4 aylık bana alıştı doğal olarak ama yeni gelen 2 kardeş hep birlikte takılıyor (doğal olarak) bana hiç alışmadılar benden kaçıyorlar. Kendime nasıl alıştırabilirim? Sevdiğim ya da kucağıma aldığım zaman sakin duran bekleyen kediler.
Zamanla alışırlar mı? İlk kedimde böyle bir şey yaşamadım o yüzden sormak istedim..

2 CEVAP

aslihan_e

Kedilerin huyuna göre değişir. Kucağa alınca beklemeleri iyi bir şey. Benim iki kardeşten biri tırnaklar, tekmeler kaçar mesela. Diğeri daha insancıl. Tabi sizden kaçmaları da iyi değil. Bol bol elinizle besleyin. Sık sık kucağa alıp başlarını kaşıyıp bırakın. Normalde tabi ki kedi istemiyorsa kucaklanmaz ama kedilerin de bir alışma eşiği var, istemiyor diye hiç kucağa alınmazlarsa iyice yabanileşebiliyorlar. Yavrularsa ergenliğe doğru gittikçe alışacaklardır.

Sevdaoren

Zamanla alisirlar odul mamasi ver ciger hasla kucuk kucuk dogra suyuyla yedir ellerinle besle sen yedirdikce alisirlar